Relacje

Śląski Festiwal Perkusyjny 2019

Śląski Festiwal Perkusyjny 2019

Zeszłoroczny sukces festiwalu oraz zapowiedziany zestaw artystów na ten rok rozbudzały wyobraźnię i dawały wielkie nadzieje na wspaniałą perkusyjną zabawę. Czy aby na pewno było to perkusyjne wydarzenie roku 2019?
Caban Drummer Fest 2019

Caban Drummer Fest 2019

Trzecia edycja imprezy perkusyjnej, organizowanej z wielką pasją, zaangażowaniem i niesamowitą serdecznością. Tak można określić pokrótce to, co się dzieje w klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie.
Meinl się nie zatrzymuje

Meinl się nie zatrzymuje

Coroczne spotkanie z ekipą Meinl Distribution już na stałe wpisało się w nasz kalendarz wydarzeń. Zawsze w styczniu przed targami NAMM firma Meinl Distribution prezentuje swoje nowości. Po co wywalać pieniądze na taką imprezę – mógłby ktoś zapytać.
NAMM Show 2019

NAMM Show 2019

Ostatnio mamy same rocznice – pod koniec 2018 mieliśmy 10 lecie istnienia Perkusisty, a w styczniu 2019 zaznaczyliśmy swoją obecność na międzynarodowych targach muzycznych NAMM Show po raz...10!
Billy Cobham w Gliwicach

Billy Cobham w Gliwicach

W drodze na koncert Billy Cobham Band w gliwickiej „Jazovii”, który odbył się 7 listopada w ramach festiwalu „Palmjazz”, zastanawiałem się, czego mogę się spodziewać po koncercie 74-letniego perkusisty.
Śląski Festiwal Perkusyjny - z motyką na słońce?

Śląski Festiwal Perkusyjny - z motyką na słońce?

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przyszło nam świętować w sposób wyjątkowy – podczas festiwalu perkusyjnego. Czy sukces warszawskiego festiwalu Meinl z 2016 roku był jednorazowy? Czy tylko opolski Drumfest jest w stanie udźwignąć logistycznie taką imprezę? Śląskie Centrum Perkusyjne zawiesiło sobie wysoko poprzeczkę, czy aby nie za wysoko?
Gewa G9 wchodzi na rynek!

Gewa G9 wchodzi na rynek!

Minęło trochę czasu, odkąd Gewa przedstawiła swoje nowe bębny elektroniczne. Po okresie testów i kontroli perkusje, które są klasyfikowane jako zestaw premium, gotowe są do wejścia z hukiem na światowy rynek, także do Polski.
Dirk Verbeuren otwiera nową siedzibę DrumCenter

Dirk Verbeuren otwiera nową siedzibę DrumCenter

Chyba nie przesadzimy, nazywając sklep DrumCenter jednym z najważniejszych miejsc na perkusyjnej mapie Polski. Najstarszy w Polsce, ściśle sprofilowany sklep perkusyjny, przeniósł swoją siedzibę do imponujących 850 metrów kwadratowych w centrum Bydgoszczy. Czy jednak ekipa sklepu udźwignęła ciężar tak poważnych zmian?
Calvin Rodgers - perkusyjny recital w Polsce

Calvin Rodgers - perkusyjny recital w Polsce

Podwarszawski Grodzisk Mazowiecki to miejsce, które powinno być znane każdemu bębniarzowi, ponieważ gościliśmy tam takich artystów, jak Aaron Spears, Eric Moore czy też Tony Royster Jr. Każda z tych imprez była świetnie przygotowana i pozostawiała po sobie bardzo dużo przyjemnych wspomnień. Jak było teraz?
Young Drum Hero by Zildjian Drumfest 2018

Young Drum Hero by Zildjian Drumfest 2018

Na poligonie najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu gry na zestawie perkusyjnym pojawiło się 20 uczestników. Kto został wyróżniony i zdobył uznanie jury? Jaki był poziom tegorocznej edycji?
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.