Maciej „Ślimak” Starosta

Dodano: 04.04.2019
Autor: Maciej Nowak

O Ślimaku, jednym z najważniejszych perkusistów w historii polskiego rocka powiedziano już bardzo dużo. Często wypowiedzi powielały się, a Maciej miał przygotowany zestaw odpowiedzi na równie często powtarzające się pytania. Tym razem jest inaczej…

To już w zasadzie 30 lat działalności Ślimaka na scenie, co jest wynikiem robiącym wrażenie ze względu na dwa czynniki. Po pierwsze, jakie koleje losu przechodziła muzyka rockowa przez ten okres. Po drugie, jak mocno Maciej jest obecny w muzycznym życiu. Czasami mniej, czasami bardziej, ale zawsze aktywnie, nie odchodząc nawet na chwilę w cień. Sprawia wrażenie, jakby czas kompletnie o nim zapomniał i krzesanie iskier wychodzi mu wciąż tak samo, jak na początku lat 90. Dlatego też niniejszy Alfabet to próba zaprezentowania Maćka z nieco innej strony. Chcieliśmy sięgnąć nieco dalej, poznać go bliżej, dowiedzieć się więcej, jaki jest Ślimak, a raczej Maciek Starosta, jeden z najbardziej inspirujących perkusistów w historii polskiej muzyki. Czy się to udało? Trzeba ocenić samemu.

AUTORYTETY

Jak wyglądają twoje autorytety?

Powiem ogólnikowo, żeby kogoś nie urazić lub nie pominąć. Każda dziedzina mojego życia ma osobne autorytety, począwszy od wiary, rodziny, kończąc na sprawach muzycznych. Bardzo dużo moich autorytetów zostało zachwianych głównie w życiu osobistym. Zostańmy jednak przy autorytetach, związanych z muzyką. Imponują mi ludzie, którzy twardo, ale w zdrowy i uczciwy sposób dążą do swojego celu i ciężką pracą osiągają sukces. Dotyczy to zarówno pojedynczych muzyków, jak i zespołów. Jest to też dla mnie motywujące. Mamy teraz naprawdę ciężkie czasy i żeby się wybić, zaczynając od zera, trzeba się naprawdę napracować, a i tak może z tego nic nie wyjść. To samo dotyczy zespołów, które już sporo osiągnęły i muszą walczyć o utrzymanie się na rynku, a nawet o przetrwanie.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.