Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Tom-tomy

Zagraj w to z kobietą
Dodano: 16.04.2018

Witam was w ostatnim odcinku naszej szkoły. Nie jest to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto.

Zajmujemy się rytmami, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Wspiera mnie w poczynaniach Piotr „Mańkover” Mańkowski – gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk.

Jest to już ostatni odcinek, ale liczę, że udało się wam zagrać ze mną kilka rytmów.

Dziś pogramy na tom-tomach – 3 przykłady, z których każdy oparty jest na szesnastkowym podkładzie podwójnej stopy.

W przykładzie 1 najważniejszą rzeczą są akcenty, które nadają melodyki, a bez których cały rytm straciłby swój sens i byłby zwykłą „klepaniną”.

W przykładzie 2 mamy wykończenie taktu chinami, ale również ważne są akcenty na tomach. Nie zapominajmy o równości grania stóp z tomami...

Przykład 3 w przeciwieństwie do poprzednich nie jest w metrum 4/4, tylko 8/8, gdyż ma grupowanie ósemkowe po 3-3-2, niemniej zachowane jest ostinato szesnastkowe w stopach i wypełniające cały takt tom-tomy.

Mam nadzieję, że w tych ośmiu nagranych przeze mnie odcinkach (odcinek 2 podzielony był na „A” i „B”) każdy znalazł coś dla siebie. Zapraszam was na stronę internetową Magazynu „Perkusista”, by obejrzeć wszystkie zaproponowane przeze mnie przykłady. Komentujcie i dzielcie się uwagami. Ja też wciąż się uczę.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.