Chad Smith i nowy cowbell LP

Dodano: 14.12.2016

Firma Latin Percussion zaprezentowała nowy cowbell Rock Ridge Rider sygnowany przez perkusistę Red Hot Chili Peppers, Chada Smitha.


Zwracający uwagę, wyrazistym, czerwonym kolorem, dzwonek Rock Ridge Rider został trafnie nazwany Red Hot Bell.

Ośmiocalowy cowbell wytwarzany jest w Stanach Zjednoczonych z ciężkiej stali i ręcznie spawany. Podobnie jak w innych modelach dzwonków Rock Ridge Rider, instrument sygnowany przez Chada Smitha posiada specjalną, opatentowaną plastikową nakładkę, której zadaniem jest amortyzowanie uderzenia pałki w krawędź dzwonka, co pozwala uniknąć niszczenia pałek oraz zwiększa projekcję i głośność cowbella.  

Red Hot Bell wyposażono również w system mocowania Vice-Clamp Mount. Obejma V-clamp pozwala na umocowanie dzwonka na większości popularnych statywów o średnicy od 9,5mm do 1/2 cala, a także zapewnia stabilność nawet w przypadku używania go przez mocno uderzających współczesnych perkusistów rockowych.

"Dostałem gorączki, na którą było tylko jedno lekarstwo - więcej dzwonka Red Hot." - powiedział Chad Smith.  

Pięknie się prezentujący cowbell w jednolitym czerwonym kolorze został dodatkowo ozdobiony sygnaturą Chada Smitha i znalazł się w zestawie perkusisty podczas światowej trasy Red Hot Chili Peppers 'The Getaway tour'.