Gretsch Vinnie Colaiuta "Zappa" Kit

Dodano: 14.02.2017

Jedną z największych atrakcji minionych targów NAMM 2017 był odrestaurowany żółty zestaw Gretsch USA Custom z okresu gry Vinniego Colaiuty w zespole Franka Zappy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Po ubiegłorocznym powrocie Vinniego Colaiuty w szeregi endorserów Gretscha, perkusista zapytał o stan nieużywanego od wielu lat, żółtego zestawu, który wchodził w skład jego arsenału w latach 1978-1979, czyli w okresie, gdy grał w zespole Franka Zappy. Firma zaproponowała, że odnowi cały zestaw, co udało się po wielu godzinach pieczołowitej pracy nad każdym detalem bębnów. Efekty tej pracy zostały zaprezentowane na targach NAMM 2017.


Vinnie Colaiuta: "To mój pierwszy zestaw Gretscha, którego byłem właścicielem. Chciałem, by był żółty ponieważ bębny w takim kolorze miał Tony Williams. W tym czasie tylko czterech innych perkusistów na świecie grało na jednolitych żółtych zestawach Gretscha. Frank Zappa zakochał się w tej perkusji, szczególnie spodobał mu się bęben basowy"

Po opuszczeniu Berklee College of Music w Bostonie Vinnie Colaiuta przeniósł się do Los Angeles, gdzie wypłynął na szerokie wody, gdy w kwietniu 1978 roku, w wieku 22 lat wziął udział w przesłuchaniu do zespołu Franka Zappy. Częścią przesłuchania było między innymi odegranie znanej z dużego stopnia trudności kompozycji “The Black Page“. Przesłuchanie zakończyło się sukcesem i Vinnie dołączył do Zappy, u którego boku koncertował i nagrywał albumy studyjne. Colaiuta zagrał na albumach "Tinsel Town Rebellion", "Joe's Garage" i "Shut Up 'n Play Yer Guitar". Po opuszczeniu zespołu Franka Zappy w 1981 roku, Colaiuta rozpoczął współpracę ze stale powiększającą się listą rockowych i popowych artystów.


Gretsch USA Custom Solid Yellow Gloss Lacquer

8x12 rack tom
9x13 rack tom
16x16 floor tom
16x18 floor tom
14x20 beben basowy
5x14 werbel

Hardware: DW 9000 Series
pedał DW 9000
trójnożny statyw pod hi-hat DW 9500D
statyw werblowy DW 9300 Heavy Duty
cztery statywy pod talerze DW 9710 Heavy Duty

Pani Redaktor i żółty Gretsch USA Custom Vinniego ColaiutyQuiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"