Vinnie Colaiuta gra pałkami Vater

Dodano: 12.01.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Jeden z najwybitniejszych perkusistów wszech czasów związał się z amerykańskim producentem pałek, wprowadzając jednocześnie swój autorski model.  

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Na zmiany nigdy nie jest za późno - Vinnie Colaiuta (rocznik 1956) zdecydował związać się z marką Vater, jednym z liderów rynku pałek perkusyjnych. Jak się okazuje, legendarny Winek nie wybrał Vater przypadkowo: „Pamiętam, jak odwiedziłem Jack's Drum Shop w Bostonie, kiedy byłem studentem w Berklee. Tam właśnie Vater miało swój początek… w piwnicy Jacka. Teraz zobacz, co się stało! W pewnym momencie używałem pałeczek innej marki, które były dla nich robione przez Vater i prawdę mówiąc zawsze byłem pod wrażeniem jakości drewna. Moim zdaniem i opinii wielu, mają najlepsze drewno.” Vinnie doskonale wie o czym mówi i zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda proces tworzenia jego nowych narzędzi do pracy: „Pracownicy Vatera są pilni i dokładni, a ja uwielbiam toczone pałeczki. Udałem się nawet do fabryki Vatera i stałem tam przy tokarce, podczas gdy na moich oczach wprowadzano modyfikacje. Zauważycie bardzo znajomą długość 15 15/16”. Chcieliśmy wykorzystać coś, co ludziom się podobało lata temu, w tym mnie - i uczynić to jeszcze lepszym - udało się! Czuć tu historię, odbieram to bardzo osobiście, wszystko zatacza koło. Brawo dla Vatera i całego zespołu!”

  • Grubość: .590” (1,50cm)
  • Długość: 15 15/16” (40,48cm)
  • Drewno: Hikora
  • Typ główki: Acorn (żołądź)
  • Wykończenie: Naturalne

Vinnie Colaiuta korzysta na co dzień z:

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.