Phil Collins bez bębnów

Dodano: 10.09.2021
Autor: Magdalena Dudek

Jakby ostatnio smutnych informacji było mało, teraz dochodzą wieści od Phila Collinsa, którego raczej już nie zobaczymy w słynnym przejściu z „In The Air Tonight”, mimo że wyrusza w trasę koncertową. 

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Wczoraj, w czwartkowy poranek, podczas wizyty w telewizji BBC, Phil Collins pojawił się wraz z zespołem Genesis. Muzycy opowiedzieli o zbliżającej się trasie koncertowej, która najpewniej będzie definitywnie ostatnim wspólnym spotkaniem na scenie.

Panowie mają już swój wiek, ale szczególnie w przypadku Phila Collinsa dało się zauważyć, że artysta przeżywa bardzo trudne chwile. Znany z dużego entuzjazmu i żywiołowości oraz bystrego poczucia humoru tym razem był bardzo stonowany. Zazwyczaj wyjazd w trasę koncertową niesie za sobą sporo oczekiwań i dużo emocji, szczególnie jeżeli chodzi o tak legendarny zespół. Wypowiedzi Collinsa miały jednak dość dużą dawkę pesymizmu i wątpliwości co do dalszej przyszłości.
Phil odniósł się do możliwości gry na bębnach podczas koncertów, niestety jego stan zdrowia kompletnie na to nie pozwala, a wyraz jego twarzy w chwili, gdy o tym mówił, jednoznacznie wskazywał na to, że muzyk bardzo to przeżywa. „Jestem fizycznie ograniczony, co jest bardzo frustrujące, bo chciałbym zagrać razem ze swoim synem.” Na pytanie o grę na perkusji w ogóle, odparł wprost: „Bardzo bym chciał, ale ledwo trzymam pałeczkę w tej ręce.”

Wiadomo, że na trasie zagra Nicolas Collins, syn Phila, bardzo utalentowany perkusista, który już zdążył sprawdzić się w boju chociażby podczas ostatniej trasy Collinsa. Mieliśmy okazję obserwować go podczas warszawskiego koncertu.

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"