Jak się za to zabrać...

Dodano: 20.03.2019

Jak najefektywniej złapać za pałki i prawidłowo zasiąść za bębnami? Ten temat przewija się nie tylko u tych, którzy dopiero aspirują do grania. Wielu osobom wydaje się, że weźmiemy pałki do ręki i gramy. Tak w zasadzie to powinno wyglądać, lecz należy pamiętać o paru aspektach, które nam w tym pomogą.

UCHWYT

Temat najlepiej wyjaśni nam ekspert w tej dziedzinie. Grzegorz Krawczyk, jeden z polskich nauczycieli, polecanych ostatnio przez samego Doma Famularo.

„Zaczynając grę na perkusji miałem niecałe 8 lat. Bębny były w domu, więc któregoś dnia usiadłem i zacząłem tłuc, bo graniem tego nie można było nazwać. Mój tata, który wtedy grał, pokazał mi parę rytmów i tyle, dalej uczyłem się sam. Były to czasy, kiedy nie było Internetu, więc YouTube czy inne pomoce odpadały, ale były kasety VHS. Pamiętam, że jak w końcu udało mi się jakąś pożyczyć, to kopia była tak zjechana, że nie dość, że nie było dobrze widać, to i słabo było słychać. Po paru latach grania, zauważyłem, że się strasznie spinam, moje ręce są sztywne, a jak chciałem zagrać coś szybciej, to... to nie mogłem!

Jako nastolatek poznałem Artura Malika, do którego poszedłem na pierwsze lekcje. Artur pokazał mi, w jaki sposób trzymać pałki, czym jest dynamika i przede wszystkim pomógł mi w rozluźnieniu za zestawem.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"