Perkusiści, którzy odeszli zanim zespół osiągnął sukces

Dodano: 27.10.2021
Autor: Magazyn Perkusista

Chyba każdy perkusista wie, jak ważne jest czucie czasu w grze. Okazuje się, że nierzadko równie ważne jest wyczucie czasu w kwestii dokonywania odpowiednich wyborów. Oto kilka przykładów rozjechania się z metronomem popularności. 

Znacie takich perkusistów jak: Greg D'Angelo, Pete Best, John Rutsey, Kate Schellenbach, Scott Raynor, Lucas Fox, Jack Irons, Tony Kenning, Doug Sandom, Chad Channing, Carlo Little, John Kiffmeyer? W przypadku jednego czy dwóch nazwisk coś może świtać, ale reszta? No właśnie…

Oczywiście, nigdy nie wiadomo co by było, gdyby dany artysta został w zespole. Zapewne losy kapel potoczyłyby się inaczej i wcale nie jest powiedziane, że odniosłyby taki sukces. Podobnie z samymi perkusistami. Patrząc na mocno rock and rollowy styl niektórych kapel możliwe, że odejście od zespołu w tym momencie uratowało muzykowi życie. Kto wie? Tak czy inaczej, pierwsze uczucie wiąże się zazwyczaj ze współczuciem i politowaniem dla konkretnych pechowców, mimo że przeważnie w ich miejsce pojawiły się późniejsze legendy, które dziś podziwiamy. No, ale często podziwiamy je właśnie dlatego, że zasiadły w tym miejscu. Dostały szansę, którą wykorzystały.

Anthrax przed Charliem Benante

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.