Mieszanka

Osobowości polskiego rynku perkusyjnego

Osobowości polskiego rynku perkusyjnego

W rozmowach o polskim rynku perkusyjnym często posługujemy się nazwami firm, producentów, sklepów czy też dystrybutorów. Za każdą firmą stoją jednak ludzie z krwi i kości i to od nich zależy, jak wygląda nasza perkusyjna codzienność.
Perkusiści - wokaliści

Perkusiści - wokaliści

Na przestrzeni lat, wielu perkusistów kusiło złapanie za mikrofon i zaśpiewanie piosenki.
Z wizytą w fabryce Remo

Z wizytą w fabryce Remo

Jest to jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu w świecie perkusji. Marka, która łączy nie tylko stylistyki muzyczne poprzez różnorodność swoich artystów, ale również łączy ze sobą chyba wszystkich producentów bębnów na świecie. 
Wizyta w fabryce Tama cz.2

Wizyta w fabryce Tama cz.2

W pierwszym odcinku naszej relacji z wizyty w fabryce Tama przedstawiliśmy długą, ciekawą historię firmy. Tym razem przyjrzymy się produkcji bębnów. 
Wizyta w fabryce Tama cz.1

Wizyta w fabryce Tama cz.1

Nie ma chyba perkusisty, który by nie znał marki Tama. Marki, która zapisała się w historii muzyki nie tylko wspaniałymi nagraniami, ale też wieloma innowacjami.
Jak nagrać drum cover?

Jak nagrać drum cover?

"Gram chyba na tyle dobrze, że mógłbym złapać się za drum cover, sęk w tym, że nie wiem jak! Nie wiem, jak się za to złapać, nie wiem, co jest bardziej ważne, a co mniej?". Pamiętajmy - często sami sobie szukamy wymówek, a przecież Polacy zaradność i kreatywność mają w genach!
Kochamy solówki!

Kochamy solówki!

Uwielbiamy perkusyjne solówki! Trzeba jednak wiedzieć, kiedy je grać? Jak grać? Co grać? a przede wszystkim - po co w ogóle dodatkowo pocić się za zestawem bębnów, jakby odpowiedzialność za trzymanie w ryzach całej muzyki było czymś niewystarczającym.
Michael Jackson i jego perkusiści

Michael Jackson i jego perkusiści

Michael bez wątpienia był największym artystą swojego pokolenia, żadna inna gwiazda nie była w stanie się z nim równać. Dowiemy się jak współpracowało się z Królem Popu i co jeszcze mają do powiedzenia bębniarze, którzy z nim pracowali.
Wizyta w fabryce Istanbul Agop

Wizyta w fabryce Istanbul Agop

Nadeszła więc pora, by zmienić nieco otoczenie i spędzić miło czas w jakimś interesującym miejscu. 
Bębnić i zarabiać? Cz. 3

Bębnić i zarabiać? Cz. 3

Czas na trzecią i ostatnią część "Bębnić i zarabiać?". Tym razem dowiecie się, czy cover band oraz kapela weselna to dobre pomysły na granie na perkusji i... zarabianie.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.