Eric Singer

Dodano: 24.04.2019

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.

Gościł u nas już wielokrotnie. Perkusista charakteryzujący się niezwykłą dynamiką gry, precyzją i muzycznym wyczuciem. Znany głównie z KISS oraz zespołu Alice’a Coopera. Bębnił także oficjalnie w Black Sabbath, w zespole Briana Maya i Lity Ford. Jego niesamowicie pompujące partie słychać także na płytach rock-operowej Avantasii. Ten facet to firma, instytucja, profesjonalista pełną gębą, któremu Pearl robi sygnowane werble, a Zildjian dostarcza sygnowane pałki z grafiką na każdą okazję.

Wystąpił w Polsce dwukrotnie. Raz przyjechał do warszawskiej Stodoły z ekipą Briana Maya w 1998 roku, później akustycznie we Wrocławiu w 2011 ze swoimi kolegami z projektu ESP. Teraz ma zawitać do Polski w czerwcu – z KISS. Pierwszy raz w historii, na zakończenie kariery zespołu.

Większość fanów zna historię jego makijażu w KISS, jest to oryginalnie postać Petera Crissa, jednego z oryginalnych członków kapeli. Eric od kilkunastu lat zasuwa w jego makijażu i raczej wszyscy się już z tym pogodzili. Jego pierwsza wizyta w zespole miała miejsce w okresie bezmaskowym, gdzie zastąpił umierającego na raka Erica Carra. O tym wszystkim opowiadał wielokrotnie, często opisywał swój status i życie we współczesnym KISS. A jak wygląda to od tej bardzo prozaicznej strony?

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"