Drumset Academy - Powakacyjna rozgrzewka!

Drumset Academy
Piotr Czyja
Dodano: 13.11.2018

Witajcie po wakacjach. Bardzo mi miło, że moje warsztatowe artykuły, uzupełnione instruktażowymi filmikami, cieszą się popularnością i mogę nadal dla was przygotowywać comiesięczną dawkę solidnych wprawek.

Długo zastanawiałem się, jaki zestaw ćwiczeń przygotować, aby odpowiednio zadziałał jako rozgrzewacz zastanych gnatów. Obserwując siebie zauważam, że największym problemem pourlopowym jest osłabienie koordynacji pomiędzy rękami i stopą. Jeśli natomiast przesadziliście bardzo mocno z niegraniem to odsyłam do numeru 9/2017, gdzie w artykule pt. „Powakacyjna rozgrzewka” (oraz w filmiku) znajdziesz ćwiczenia rozruchowe dla rąk.

Idea rozgrzewacza jest bardzo prosta. Mamy pięć prostych zarysów ćwiczeń, w których dźwięki rozłożone są pomiędzy werblem i stopą. Celowo nie rozpisywałem tego szczegółowo z tomami, ponieważ istnieje bardzo wiele możliwości rozgrywania tego na zestawie.

Ćwiczenie 1 to jedynki pomiędzy werblem a stopą. Ćwiczenie 2 to dwójka na werblu i jedynka na stopie. Ćwiczenie 3 to dwójka na werblu i dwójka na stopie. Ćwiczenie 4 to Single Paradiddle pomiędzy werblem i stopą. Ćwiczenie 5 to Double Paradiddle pomiędzy werblem i stopą.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"