Drumset Academy - Rozgrzewka koordynacyjna przed nagrywaniem

Drumset Academy
Piotr Czyja
Dodano: 10.06.2019

Zgodnie z tematem przewodnim bieżącego numeru „Perkusisty”, przygotowałem ćwiczenia poprawiające punktualność grania.

Będą one przydatne jako rozgrzewka przed nagraniami, ponieważ bardzo skutecznie ustawiają nasze dźwięki do wspólnego mianownika, jakim jest oś czasu. Dzięki nim można pozbyć się niechcianego efektu „rozjeżdżania” się uderzeń, które powinny się idealnie pokrywać ze sobą. Oczywiście można je ćwiczyć także w formie codziennych wprawek, które wraz z rosnącą ilością powtórzeń, będą nam doskonale ustawiać koordycję, bez której cieżko będzie skleić coś sensownego.

KOORDYNACJA PIONOWA (RĘCE + NOGI)

Właściwie wypracowana koordynacja pionowa to umiejętność takiego zagrania rytmu, aby warstwa grana rękoma doskonale pokrywała się z warstwą wykonywaną nogami. Aby ćwiczenia były efektywne i aby można było wychwycić i skorygować wszystkie niedoskonałości należy ćwiczyć je na krótko wybrzmiewających blachach. Sugeruję wykorzystanie dwóch hi- -hatów (jeden grany pałką a drugi nogą). Jeśli masz jeden hi-hat to zarezerwuj go dla lewej nogi a pałką graj na wytłumionym talerzu ride. Doskonale sprawdzają się do tego celu magnesy Meinl, które przyczepiasz w dowolnym miejscu – im dalej od środka blachy, tym mocniejsze wytłumienie.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"