Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat

Dodano: 22.12.2020
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: MEINL

Meinl uzupełnia swoje serie kolejnymi modelami. Dotyczy to talerzy w zasadzie z każdej półki cenowej, od HCS przez Pure Alloy po flagową Byzance.

Warto być na bieżąco, ponieważ firma wychodzi często poza konwencjonalne rozwiązania, oferując oryginalne brzmienia. A jak jest tutaj?

Wybraliśmy instrument, który można określić klasą premium. Jest to 15 calowy hi-hat z rodziny tureckich blach Byzance w serii Dark. Jest to ręcznie wykonany instrument w tureckiej fabryce Meinl. Kontrola jakości, ale też ostatnie etapy produkcji mają miejsce w Niemczech. Stop użyty do kucia to tradycyjny dla serii Byzance B20.

Ogólna charakterystyka: Blaszki charakteryzują się surowym wykończeniem, co dotyczy nie tylko zewnętrznej części, ale też środka. Hi-haty o takiej prezencji zazwyczaj mają środki naturalne. Wyraźne ślady średniej wielkości kucia, ale jak to bywa w Meinl mamy taką kontrolowaną niedbałość, czyli niby wszystko jest robione rozrzutnie, niepowtarzalnie, ale tak, by nie było żadnych „kancer”. Talerze mają rozmiar 15” czyli są nieco większe od klasycznych hi-hatów, ale ostatnio z racji rozwoju gry solowej na bębnach (np. youtuberzy) perkusiści korzystają z 15” czy też 16” hi-hatów.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.