Remo Colortone

Dodano: 12.12.2018
Rodzaj sprzętu: Naciągi
Dostarczył: REMO

Kolorowe naciągi jako ważne wydarzenie w świecie sprzętu perkusyjnego – jakie to… perkusyjne, prawda? Jednak tylko pozornie.

Kiedy przyjrzymy się dokładniej całemu zjawisku, to z każdej strony pojawia się jakieś „ale”. Dlatego właśnie warto przyjrzeć się tak mocno promowanym skórom, które wreszcie dzięki dystrybutorowi Gewa Drums może dostać także polski perkusista.

Temat kolorowych naciągów pojawia się dość często, ale zawsze było coś, co stało na przeszkodzie, żeby membrany w pełni spełniały oczekiwania bębniarzy. Evans ma swoje naciągi Hydraulic, które mimo posiadania dużej świadomości wśród bębniarzy cieszą się w praktyce umiarkowanym zainteresowaniem. Do tej pory byliśmy skazywani głównie na membrany białe, czarne, stylizowane na vintage, przezroczyste. Teraz Remo postanowiło wprowadzić naciągi przezroczyste, ale kolorowane. Najważniejsze jednak jest to, że tak naprawdę nie jest to jakaś nowa seria, tylko jedna z najbardziej popularnych na rynku. Czy coś się zmieniło oprócz wyglądu? Jaki ma wpływ zabarwienie na brzmienie? W przypadku talerzy wiadome jest, że blaszka będzie lekko stłumiona w momencie nałożenia na nią farby, nawet, jak robią to eksperci w tej dziedzinie, czyli fachowcy z Paiste. Wszelkie powlekania i kolorowanie membran także odbija się na brzmieniu, spójrzmy zatem na Remo Colortone.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.