Meinl Ślimator – pała do okładania!

Dodano: 10.07.2024
Rodzaj sprzętu: Pałki
Maciej Nowak

Komplet pałeczek naszego perkusyjnego giganta. Wykonane specjalnie według wskazówek perkusisty Flapjack, SIQ, Acid Drinkers.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Okazja do mówienia o Ślimatorach jest podwójna. Po pierwsze – Polski artysta otrzymał własną sygnaturę i nie chodzi tu o podpis na standardowym modelu pałeczek, tylko własną, autorską konstrukcję. Po drugie – niekonwencjonalność modelu.

Geneza Ślimatorów

Maciek „Ślimak” Starosta znany jest z mocnego machania pałkami zza ucha. Gra „andrzejami” wymaga solidnych pałek, które wytrzymają bicie w obręcz werbla, szczególnie, że w lewej ręce Maciej trzymał zawsze pałeczkę odwrotnie, czyli łapał ją za główkę, żeby zwiększyć moc uderzenia. Powoduje to jednak pewien dyskomfort uchwytu.

Meinl wyszedł naprzeciw oczekiwaniom naszego perkusisty i stworzył specjalne, dedykowane pałki. Przypomnijmy, że Ślimak był pierwszym perkusistą Meinl Stick & Brush (w ogóle!), który doczekał się pałek z własnym logo. Teraz ma wreszcie własny model >ŚLIMATOR

Ślimatory

Pałki noszą nazwę Ślimator i są stworzone na bazie Heavy 5B. Takie parametry ma pałeczka w prawej ręce (bazując na stylu gry Macieja). Pałeczka w lewej ręce jest po prostu gładkim kijem bez szyjki, główki i żadnych zwężeń. Trzeba zaznaczyć, że potęgę tego drąga dostrzega się dopiero w kontakcie bezpośrednim. Zdjęcia i filmy nie są w stanie dobrze tego oddać.

Parametry Ślimatorów

Wrażenia z gry?

Zaskakujące. W pozytywnym znaczeniu. Nie trzeba chyba mówić jak duży sceptycyzm towarzyszył przy pierwszym podejściu. Tym bardziej miło było się przekonać o sensie testowanej konstrukcji. Przeznaczenie „lewej” pałeczki jest oczywiste, więc wiemy z czym mamy do czynienia i przez jaką optykę postrzegamy ten sprzęt.

„Lewa” pałka to dwa ważne aspekty. Pierwszy to wspomniana moc. Zgadza się - pałeczka siada przeraźliwie na werblu i każdy kto lubi groove rock czy groove metal będzie zachwycony. Jest przy tym wygodna, a uchwyt jest pewny. Drugi aspekt to balans. Z racji braku wycięć na szyjkę i główkę, pałeczka przeważa do przodu co jeszcze bardziej wpływa na osadzenie ciosu. Zdziwić może też fakt, że pałki nie są jakoś specjalnie ciężkie, jak to może się wydawać na oko.

Do tego wszystkiego dochodzi niespodziewanie wygodne werblowanie. Wiadomo, że najwygodniej grać skomplikowane werblówki bliźniaczymi pałkami, ale wszelkiego rodzaju niuanse w stylistyce granej przez Ślimaka wchodzą łatwo i bez problemów.

To nie są główki i „pupki”. To dwa rodzaje główek! 

Wniosek

Dobrze sparowane pałki do mocnego, groove’owego rockowania. Porządnej jakości hikora. Odwróconymi „lewymi” pałkami gra np. Mike Portnoy. Kiedyś całkowicie odwróconymi bębnił chociażby Nick Menza.

Ślimatory to godny polecenia komplet dla bębniarzy szukających pewnych i solidnych pałek. Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z dostępnością. Czekamy na zamówienia od sklepów.

Polecamy do kupienia pałeczki:

  • Meinl 5B Heavy > TUTAJ
  • Meinl 5A Standard Hickory > TUTAJ
  • Meinl El Estepario Signature > TUTAJ
  • Meinl Luke Holland Signature > TUTAJ

Testował: Maciej Nowak

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.