Meinl Sea Drum 18"

Dodano: 17.10.2018
Rodzaj sprzętu: Perkusjonalia
Dostarczył: MEINL
Wojciech Andrzejewski

Kilka tygodni temu w jednym ze sklepów muzycznych trafiłem na bardzo ciekawy bęben, który po trzech godzinach ogrywania, ku radości sprzedawcy, postanowiłem kupić. W przypływie gotówki... Mowa o 18-calowym bębnie morskim Meinla, sygnowanym symbolem FD18SD-TF.

Instrument do złudzenia przypominał mi bęben obręczowy otwarty, którego akurat poszukiwałem. Sea Drum brzmi bardzo podobnie, jak klasyczny “frame drum”, jednak jego obramowanie jest zamknięte z obu stron dwoma naciągami. Pierwszy – z koziej skóry, brzmi ciepło, niosąc więcej basu. Po drugiej stronie można grać na przezroczystym – syntetycznym naciągu. Jest on ciut cieńszy, bo oprócz brzmienia jego funkcją jest rezonowanie szumu tysiąca, a może i więcej stalowych kulek, szalejących wewnątrz korpusu. Skoro już przy nim jesteśmy – korpus wykonano z drzewa kauczukowego. Jest lekki, ma doskonałe właściwości akustyczne i jest również drewnem bardzo odpornym na uderzenia.

Efekt szumu morza uzyskuje się poprzez płynny ruch kulek po naturalnej membranie. W zależności od dynamiki ruchów można uzyskać różne, bardzo podobne do szumu morza brzmienia. O ile właściwość ta sprawdzi się z pewnością wśród muzykoterapeutów, pracujących tym instrumentem nad relaksacją swoich klientów, tak mnie urzekły możliwości sonorystyczne tego bębna przy wybrzmiewaniu różnych znanych mi rytmów.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.