Schlagwerk Wah-Wah Tube WT5

Dodano: 19.12.2018
Rodzaj sprzętu: Perkusjonalia
Dostarczył: SCHLAGWERK

Są jednym z najbardziej intrygujących instrumentów perkusyjnych, potęgujących barwy brzmień, jakie oferuje zestaw percussion. Mowa o tubach Schlagwerka, którymi sprawny perkusjonista może powiększać brzmieniową przestrzeń, w której operuje. Instrumenty te doskonale nadają się do muzykoterapii.

Mowa o Wah Wah Tube, czyli aluminiowych idiofonach w kształcie rury, naciętych podłużnie z dwóch stron, z jednej zaślepionych, by tworzyć przestrzeń rezonansową, uderzanych pałeczką zakończoną gumową główką.

W ofercie firmy Schlagwerk znajduje się pięć tub perkusyjnych w różnych rozmiarach. Możliwości brzmieniowe zakupionej przeze mnie najmniejszej, dość wysoko brzmiącej, siedemnastocentymetrowej tuby – modelu WT120 Mini, zainspirowała mnie do powiększenia spektrum brzmień o kolejne cztery, brzmiące niżej, wprost proporcjonalnie do długości tuby.

Instrumenty te nie nadają się do widowiskowych pokazów. Bardziej do budowania klimatu brzmień, których częstotliwości bardzo płynnie nachodzą na siebie, tworząc wrażenie bardzo dużej przestrzeni, w której operować mogą pozostali muzycy bądź którą operować może muzykoterapeuta w relacji z pacjentem. Tuby Schlagwerka wykonane są bardzo estetycznie. I tak samo brzmią. Po uderzeniu specjalną pałeczką w instrument, możemy wpływać na jego brzmienie poprzez operowanie kciukiem przy specjalnym otworze w tubie. Zatykanie go i odtykanie daje efekt „kaczki”, dobrze znanej z efektów naszych kolegów gitarzystów. Energiczne przesuwanie palcem po otworze, wzdłuż tuby, tworzy kolejne ciekawe efekty brzmieniowe.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"