Schlagwerk CP150 X-One Vintage Walnut

Dodano: 26.04.2019
Rodzaj sprzętu: Perkusjonalia
Dostarczył: SCHLAGWERK
Wojtek Andrzejewski

Schlagwerk umacnia w opinii, że bardzo dobrze brzmiący cajon nie musi kosztować połowy średniej krajowej płacy. Nawet wtedy, kiedy instrument został wytworzony po części z orzechowego drewna.

Po tygodniu “zabawy” z nowym modelem skrzyneczki perkusyjnej CP150 X-One Vintage Walnut nie mam dość. I żałuję, że nie miałem jej na kilku graniach, gdzie sprawdziłaby się lepiej niż te, których używałem.

Moja przygoda z karmnikami Schlagwerka rozpoczęła się od modelu CP130, który ponad rok temu opisywałem na łamach „Perkusjonisty”. Wtedy pisałem o instrumencie „na start” i również podałem przykład średniej krajowej. Wydawało mi się wówczas, że producent bardzo wysoko podniósł poprzeczkę w kwestii jakości wykonania instrumentu, jego designu i najważniejsze – brzmienia, w stosunku do ceny. Później pojawiły się informacje o modelu CP150 X-One, mówiące o tym, że poprzeczka poszła jeszcze trochę w górę. Nie muszę wam chyba wyjaśniać, z jakim entuzjazmem rozpakowywałem pudełko z wyższym, nowym modelem cajona niemieckiej firmy, który dotarł do mnie na testy.

SZORSTKI

Pierwsze wrażenie – jak to u facetów – piękny. Wypolerowana do błysku brzozowa skrzyneczka z elegancką orzechową tapą, ze standardowo nieoszlifowaną powierzchnią, na której się siedzi. Jak tłumaczy producent – żeby było stabilniej. To fakt. Szorstkość sprawia, że nie trzeba inwestować w dodatkowe podusie czy podkładki do siedzenia. Tyłek nie ślizga się po szorstkim siedzisku. Zawsze lubiłem najprostsze rozwiązania. Zwłaszcza, jeśli są skuteczne i zbliżają muzyka użytkującego ten instrument do pierwowzoru i jego korzeni.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.