DW Drum Enhancer

Dodano: 16.07.2018
Rodzaj sprzętu: Z prądem
Dostarczył: DW DRUMS
Filip „Heinrich“ Hałucha

Nazwa brzmi dumnie, prawda? Ale co za tym się kryje? DW Drums nie jest przecież firmą, która lubuje się w elektronice. Fani drewna i akustycznych brzmień dopiero wkraczają w te rejony i to mocno nieśmiało.

Główne założenie jest takie, że ma to być plugin, który w magiczny sposób zmieni brzmienie waszych – uprzednio nagranych – bębnów w światowej klasy sound. Koncept jest pomyślany tak, aby użytkownik, korzystając z przygotowanych przez firmę presetów, szybko i łatwo, nie zagłębiając się w tajniki sztuki mikserskiej, osiągnął dobre rezultaty brzmieniowe. To tyle, jeśli chodzi o założenia. Ale zacznijmy od początku.

Na targach NAMM 2018 Firma DW Drums zaprezentowała nowy produkt, jakim jest „Powiększacz Bębnów“. Jak wiadomo DW Drums nie jest deweloperem oprogramowania, stąd autorem pluginu jest czeska firma Audified, istniejąca od 1992 roku. Na stronie Audified możemy przeczytać, że jest to plugin „zaprojektowany“ i „nastrojony“ przy współpracy z inżynierami dźwięku z DW Drums. Zatem duże logo DW na potencjometrach i nazwa to bardziej zabieg marketingowy.

Plugin na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowany, ale jest to klasyczny „kombajn“ all-in-one. Idąc po kolei od lewej do prawej mamy kontrolę wejścia, odwrócenie fazy sygnału, bramkę szumów, główną nastawę charakteru brzmieniowego obrabianych bębnów, kompresor, equaliser, saturator i kontrolę wyjścia z pluginu. Brzmienie i funkcjonalność. Cóż... Szukałem punktu zaczepienia. Starałem się wyciągnąć z pluginu korzyść w pracy na poszczególnych modułach pluginu, jak i wykorzystując cały jego potencjał. O ile bramka jest przyzwoita, o tyle pozbawiona jest jakichkolwiek ustawień z wyjątkiem progu zadziałania i kontrolki soft/hard, która odpowiada za „agresywny“ (lub nie) charakter modułu. Sprawia to, że bardzo ciężko jest ustawić dobre parametry. Rozwiązaniem może być automatyzacja bramki, ale chyba miało być prosto i szybko?

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.