Blues nad Bobrem od poniedziałku

Dodano: 03.08.2011

Już w najbliższy poniedziałek 8 sierpnia startuje festiwal Blues nad Bobrem. Impreza potrwa do 15 sierpnia.

Festiwal Blues Nad Bobrem od lat stanowi stały punkt na mapie każdego fana bluesa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbędzie się on w malowniczej scenerii Zamku Kliczków, znajdującego się w Kliczkowie, koło Bolesławca. Festiwal został podzielony na cztery najważniejsze elementy. Preludium stanowi wystawa zdjęć, będąca podsumowaniem dwudziestoletniej działalności Festiwalu Blues nad Bobrem. Odbędzie się ona 29 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Bolesławcu.

{M4_image 0}

Program Festiwalu:

8 - 15 sierpnia 2011 r.

Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna

Największe warsztaty w Polsce: 19 klas, w tym m.in.
6 klas gitary elektrycznej,
3 harmonijki - najwybitniejsi muzycy polscy, a wśród nich: Krystyna Prońko , Jacek Jaguś , Artur Lesicki , Leszek Cichoński , Marek Napiórkowski, Jacek Królik, Marek Raduli, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Tomasz Grabowy, Bartosz Łęczycki, Paweł Serafiński.

Codziennie pięć godzin zajęć (od 11:00 do 14:00 i od 16:00 do 18:00). Przed zajęciami tj. od 10:00 do 11:00 oraz po zajęciach - od 18:00 do 20:00 odbywa się wspólne granie w małych zespołach (comba warsztatowe). A po godzinie 20:00 jam sessions, czyli swobodne granie i śpiewanie przed publicznością. Często w jam sessions biorą udział wykładowcy warsztatów.

Ważnym elementem tegorocznych warsztatów będą również wykłady. Warsztatowicze dowiedzą się na nich m.in., na czym polega praca w zespole muzycznym oraz jak go zakładać i nim zarządzać. Zaplanowane są wystąpienia na temat historii muzyki rozrywkowej oraz zagadnień prawnych zwianych z rynkiem muzycznym. Odbędą się zajęcia logopedyczne, które zrealizuje Ola Sozańska-Kut, a tajniki realizacji dźwięku przybliży warsztatowiczom Błażej Domański. Zajęcia typu combo, polegające na praktycznym ćwiczeniu w zespole, poprowadzi specjalista w tym zakresie, mający doświadczenie wyniesione z innych odbywających się w kraju tego typu warsztatów Tomek Świerk.

12 sierpnia 2011 r. (piątek), godz. 19.

Koncert live zespołu Pilichowski Band połączony z sesją nagraniową płyty DVD na dziedzińcu głównym Zamku Kliczków. Projekt będący zwieńczeniem trasy koncertowej promującej płytę "Noise Live - koncert w Trójce".

13 sierpnia 2011 r. (sobota), godz. 19

III Msza w oprawie bluesowej - Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościół na os. Kwiatowym) w Bolesławcu. Od kilku lat tradycją Festiwalu stała się Msza Święta w oprawie bluesowej. Warsztatowicze i wykładowcy uczestniczą w nabożeństwie, czynnie wzbogacając liturgię pieśniami religijnymi, gospel i bluesowymi. Bluesowe nabożeństwo cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i przyciąga tłumy bolesławian. Po mszy koncert zagra Dominiki Michalak.

14 sierpnia 2011 r., godz. 15

IV XVIII Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy - Zamek Kliczków (mały dziedziniec). Od 1993 roku nierozerwalną częścią Festiwalu Blues nad Bobrem jest Przegląd Zespołów Bluesowych. Od 2007 roku Przegląd nosi imię "Ojca Polskiego Bluesa" - Tadeusza Nalepy. Startujące w zmaganiach zespoły muszą obowiązkowo wykonać jeden utwór z repertuaru patrona. Przegląd od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem młodych formacji bluesowych i blues-rockowych. Do tej pory laureatami imprezy były takie grupy jak J.J. Band, Pivo, Tipsy Driver, czy Ścigani. Laureatami Przeglądu byli również obecni wykładowcy warsztatów - Jacek Siciarek i Roman Puchowski.

Po przeglądzie koncert finałowy, a w nim między innymi zespoły Hard Times, Driftin Sheep i Amnezja.

Codziennie od godz. 21.00
jammes sesions na dziedzińcu zamkowym, dużo dobrej muzyki, występy profesjonalistów i młodzieży uczącej się na warsztatach.

Magazyn Perkusista jest patronem Festiwalu.

www.bluesnadbobrem.pl
Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !