Drum Fest 2011 - Victor Bailey Group

Dodano: 23.08.2011

25 października w Opolu w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest 2011 wystąpi Victor Bailey Group. Na perkusji zagra Poogie Bell.

Victor Bailey Group zaprezentuje się w składzie:

Victor Bailey - bas
Michael "Patches" Stewart - trąbka
Peter Horvath - instrumenty klawiszowe
Poogie Bell - perkusja

Victor Bailey jest nie tylko basistą ale również aranżerem oraz kompozytorem utworów dla wielu muzyków oraz zespołów. Ze swoją własną grupą, Victor koncertuje na całym świecie. Jego muzykę można nazwać post-funk-jazzem. Jest ona zawsze inspirująca, funkowa oraz z niepowtarzalnym groovem.

W latach 70', już jako nastolatek, Victor został okrzyknięty jednym z najlepszych gitarzystów basowych na świecie. Zdobył światową sławę we wczesnych latach 80' gdy dołączył do Weather Report, innowacyjnej supergrupy grającej jazz fusion. Był także członkiem innego legendarnego zespołu jazz fusion - Steps Ahead. Wydał trzy bardzo wysoko oceniane albumy: "Low Blow", "That's Right" oraz "Bottom's Up". Jeden z ważniejszych magazynów muzycznych nazwał te płyty prawdopodobnie najlepszymi albumami solo wszech czasów nagranymi przez gitarzystę basowego. Jako muzyk studyjny nagrał ponad tysiąc utworów. Koncertował oraz nagrywał z tak różnymi muzykami jak Joe Zawinul, Mary J. Blige czy Madonna.

Victor Bailey obecnie mieszka w Brooklynie, Nowy York. Koncertuje jako lider zespołu, pracuje z triem CBW, w którym graja również Larry Coryell na gitarze oraz Lenny White na perkusji. Artysta komponuje także muzykę do filmów oraz do różnego rodzaju projektów telewizyjnych.

Michael Patches Stewart

Amerykański trębacz, który przez wiele lat u boku Marcusa Millera zajmował najtrudniejsze z możliwych miejsc, grając na wielu płytach i setkach koncertów frazy, które wszyscy kojarzymy z Milesem Davisem. Za każdym razem wychodził z takiej konfrontacji zwycięsko, potrafiąc dodać coś od siebie, a w tym samym czasie tworząc własne autorskie projekty muzyczne i uczestniczyć jako gość w wielu innych zespołach.

Urodzony w Nowym Orleanie, Michael Patches Stewart debiutował w wieku 16 lat grając w zespole Patti LaBelle. Pracował dla gwiazd muzyki popularnej, z których największa to Whitney Houston. Grał w zespołach Quincy Jonesa, Ala Jarreau, Davida Sanborna, Bonnie Raitt i George?a Duke?a.

Poogie Bell

Dźwięk bębnów Poogiego Bella można usłyszeć na najlepszych nagraniach jazzowych, neo-soulowych, R&B czy hip-hopowych. Artysta, producent muzyczny, kompozytor oraz aranżer. Występował z takimi muzykami jak Chaka Khan, Marcus Miller, Roberta Flack, Erykah Badu, David Bowie, David Sanborn, Al Jarreau, Vanessa Williams czy Randy Crawford.

Pochodzący z Nowego Yorku, muzyk drugiej generacji, pierwsze wskazówki otrzymywał od swojego ojca, muzyka jazzowego oraz nauczyciela muzyki. Ciężko w to uwierzyć, ale Poogie grę na perkusji rozpoczął mając 10 miesięcy, a będąc dwu i pół-latkiem miał swój debiut sceniczny na Carnegie Hall w Pittsburghu. Zagrał wówczas wraz ze swoim ojcem. Mając pięć lat pojawił się w Mike Douglas Show razem z Pearl Bailey.

Jako dziecko nie było dla niego niczym niezwykłym zobaczyć w swoim domu takich ludzi jak perkusistę Maxa Roacha, saksofonistę Ornetta Colemana, pianistę Marylou Williamsa, basistów Paula Chambersa, Rona Cartera czy Richarda Davisa grających wraz z jego ojcem. Dorastając, spędzał czas wolny razem z zaprzyjaźnionymi muzykami: Omarem Hakim, Marcusem Millerem, Lennym Whitem, Bernardem Wrightem, Weldonem Irvinem. Wszyscy oni wzajemnie na siebie wpływali oraz wspierali się muzycznie.

Pierwszy poważny koncert Poogie zagrał z Tomem Brownem, Weldonem Irvinem oraz z Hughem Masakelą. Zagrał trasę koncertowa z jednym z twórców hip-hopu, czyli z Afrika Bambaata and the Soulsonic Force. Koncertował z Force MD's, grupą wokalną która łączyła R&B z hip-hopem. "Touch and Go", piosenka napisana przez Poogiego dla Force MD's zdobyła dla niego nagrodę ASCAP Writer's Award dla dziesięciu najlepszych singli w 1998 roku. Do dziś gra koncerty oraz nagrywa z Marcusem Millerem, Alexem Bugnon, Victorem Baileyem, Erykah Badu i wieloma innymi.

Peter Horvath

Występował, koncertował oraz nagrywał z Bobbym Hutchersonem, Joem Hendersonem, Arethą Franklin (zaaranżował oraz zagrał z Arethą hymn narodowy w 1993 dla World Series) Lalah Hathaway, Melbą Moore, Keithem Washington, Richim Colem, Erniem Wattsem, Oaklandem Symphonym oraz z Rayem Obiedo.

25 Października 2011
Opole - Państwowa Szkoła Muzyczna


Bilety w przedsprzedaży:   49 zł,
w dniu koncertu: Opole: 59 zł,
dostępne będą w systemie: www.ticketportal.pl

Więcej informacji o koncertach i biletach na stronie Festiwalu.

Magazyn Perkusista jest patronem festiwalu.


Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !