Hit Like A Girl 2016

Dodano: 24.02.2016

1 lutego wystartowała piąta edycja międzynarodowego konkursu dla perkusistek Hit Like A Girl 2016.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Akcja Hit Like A Girl ma na celu wsparcie i promocję przedstawicielek płci pięknej, które zasiadają za bębnami. To jedyny konkurs dedykowany perkusistkom, jak i jedyny obejmujący swoim zasięgiem cały świat.

Konkurs ponownie przeznaczony będzie zarówno dla perkusistek powyżej jak i poniżej 18 lat. Żeby wziąć w nim udział należy zarejestrować video i umieścić je na YouTube oraz zarejestrować się na stronie www.hitlikeagirlcontest.com. Uczestniczki na filmie mogą zaprezentować perkusyjny cover, grę do utworu, fragment koncertu, albo też wybrać któryś z podkładów muzycznych dostępnych na stronie konkursu.

W tym roku rzeczniczkami honorowymi Hit Like A Girl Anika Nilles i Hannah Welton. W jury, oprócz Aniki i Hannah znalazły się profesjonalne perkusistki oraz zwyciężczynie wcześniejszych edycji konkursu: Lindsay Artkop, Jess Bowen, Emily Dolan-Davies, Emmanuelle Caplette, Terri Lyne Carrington, Kiran Gandhi, Yissy Garcia, Venzella Joy, Nia Lovelis, Didi Negron, Kalonica Nicx, Cherisse Osei, Valeria Sepulveda, Alicia Warrington i Mona Tavakoli. Gośćmi specjalnymi jury będą Chad Smith i Steve Smith. Perkusyjną branżę reprezentują w jury między innymi Gemma Hill (Drummer Magazine), Prudence Elliott (Yamaha), Stacey Montgomery i Katie Bursey (Sabian) oraz Sarah Hagan i Craigie Zildjian (Zildjian).

W dniach 10 luty - 9 marca, w każdym tygodniu konkursu zespół sędziowski wybierze czwórkę zwyciężczyń - po dwie z każdej grupy wiekowej. Poznaliśmy już zwyciężczynie dwóch pierwszych tygodni, ogłoszenie kolejnych wyników nastąpi: 2, 9 i 16 marca. W ten sposób do finału trafi 20 perkusistek. Oczywiście w Hit Like A Girl zaangażowani będą również internauci, którzy będą mogli głosować na wybrane przez siebie perkusistki. Głosowanie dla internautów rozpocznie się 14 marca, a zakończy 27 marca. Dzięki ich głosom, po dziesięć uczestniczek zabawy z każdej grupy wiekowej otrzyma dzikie karty zapewniające automatyczny awans do finału.

Wszystkie finalistki poznamy 29 marca. Zostaną one ocenione przez profesjonalny panel sędziowski, a nazwiska laureatek konkursu zostaną ogłoszone 14 kwietnia.

Zwyciężczyniami dwóch pierwszych tygodni są: Gina Eterovich (Stany Zjednoczone), Devikah (Stany Zjednoczone), Kiana Gibson (Stany Zjednoczone), Theresa Stark (Niemcy), Victoria Seagriff (Stany Zjednoczone), Megan Luce (Stany Zjednoczone), Rebecca Webster (Stany Zjednoczone) i Sophie (Irlandia). W konkursie biorą udział również dwie reprezentantki Polski: 14 letnia Dagmara i rok młodsza Vanessa Vana

Filmy z uczestniczkami i wszystko o konkursie na stronie http://www.hitlikeagirlcontest.com/


Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.