Paiste Nicko McBrain's Treasures

Dodano: 17.01.2017

Firma Paiste zaprezentowała wyjątkowy, limitowany set talerzy sygnowany przez perkusistę Iron Maiden - Nicko McBrain's Treasures.

Od momentu dołączenia do Iron Maiden, Nicko McBrain stał się jednym z najbardziej podziwianych i wpływowych współczesnych metalowych bębniarzy. Ostatnie trasy koncertowe zespołu biły wszelkie rekordy, a podczas wciąż trwającej światowej trasy The Book of Souls można zobaczyć unikalny zestaw talerzy stworzonych dla Nicko przez firmę Paiste.

Zainspirowani majańską tematyką dominującą na scenie podczas trasy, Paiste i Nicko pracowali nad tworzeniem specjalnego sitodruku zdobiącego blaszki. Wśród elementów zdobień talerzy znajdziemy więc wizerunek boga słońca Tonatiuha oraz zapisaną przy pomocy glifów z kalendarza Majów datę 9 stycznia 1983 roku, czyli dzień, w którym Nicko po raz pierwszy zagrał razem z Iron Maiden. Do stworzenia logo firmy użyto tej samej czcionki co logo zespołu.


W składzie setu Nicko McBrain's Treasures znalazły się talerze:

15" Signature Reflector Heavy Full Crash
19" Signature Reflector Heavy Full Crash
16" Signature Reflector Heavy Full Crash
20" Signature Reflector Heavy Full Crash
18" Signature Reflector Heavy Full Crash
14" Signature Reflector Heavy Hi-Hat
13" Formula 602 Heavy Bell
22" Signature Reflector Bell Ride
17" Rude Crash/Ride
20" Signature Fast Medium
22" Signature Reflector Heavy Full Crash
22" Signature Reflector Heavy China


Zestaw 12 talerzy dostępny będzie w wyjątkowej drewnianej skrzyni, która również będzie zawierać elementy artworku: wypalone w drewnie oraz laserowo wygrawerowane na plakietce z brązu. Ponadto, niczym w prawdziwej skrzyni ze skarbami, w środku znajdą się również kompaktowe i winylowe wydania albumu "The Book of Souls", sygnowane przez Nicki pałki perkusyjne oraz podpisany certyfikat autentyczności.

Zainteresowani powinni się pospieszyć, ponieważ powstanie tylko 83 takich zestawów. W celu nabycia należy skontaktować się bezpośrednio z firmą Paiste.

Inne nowości Paiste na 2017 rok:

Paiste 900 Series
Paiste Color Sound 900
Paiste PST X DJs 45 Set

http://www.paiste.com/