Mapex Black Panther Design Lab

Dodano: 02.02.2017

Firma Mapex zaprezentowała nową serię werbli Black Panther Design Lab.


Werble dla profesjonalistów z nowej serii Black Panther Design Lab zostały zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb topowych bębniarzy tak, aby połączyć odpowiednie brzmienie i właściwości instrumentów z ich nowoczesnym designem. Nowe, charakterystyczne werble zostały skonstruowane zgodnie z założeniem zespołu projektowego (Design Lab) firmy, określonym jako “Concept Hybrid", co oznacza połączenie trzech elementów: projektowania dźwięku, struktury korpusów oraz konstrukcji bębna.

Projektanci wzięli pod uwagę, że na efekt akustyczny danego werbla ma wpływ wiele czynników - dobór drewna, profil krawędzi korpusu, rodzaj obręczy, budowa lugów, sprężyny, naciągi, a nawet wykończenie korpusów. To pozwoliło im na opracowanie "konceptów dźwiękowych" w celu stworzenia unikalnych i osobistych instrumentów dla wymagających perkusistów.

W skład serii Black Panther Design Lab weszły cztery modele werbli:

Equinox 14"


Korpus werbla Equinox zbudowano z klonu północnoamerykańskiego i wyposażono w obręcze wzmacniające oraz klasyczne obręcze naciągu typu single-flanged, łączące muzyczną tradycję z nowoczesnym wykonaniem. Werbel charakteryzuje się kontrolowaną artykulacją, niezbędną do usłyszenia najbardziej subtelnych duszków, połączoną z jasnym i otwartym soundem przy pełnej głośności.


Heartbreaker 14"

Zgodnie z założeniami serii Black Panther Design Lab, również Heartbreaker o mahoniowym korpusie z obręczami wzmacniającymi łączy historyczne brzmienie werbla z nowoczesnym designem. Prezentuje brzmienie charakterystyczne dla klasycznego rocka ale pasuje również do wielu alternatywnych gatunków współczesnej muzyki.


Cherry Bomb 14" i 13"


To przearanżowana wersja oryginalnych werbli Mapex Black Panther Cherry Bomb. Korpusy werbli o średniej grubości wykonano z wiśni. Miękkie wiśniowe drewno absorbuje wyższe dźwięki i gwarantuje ciepłe, skoncentrowane brzmienie i mocne synkopowe punktowanie. Werble brzmią vintage'owo, ale zostały zbudowane z nowoczesną precyzją, rzetelnością i techniką.


Wszystkie werble Black Panther Design Lab wyposażono w obręcze Mapexa z 10 lugami, sprężyny Puresound, maszynkę Cylinder-Drive oraz system SONIClear Bearing Edge zwiększający kontakt naciągu i korpusu.

http://mapexdrums.com/