Werbel Ludwig Alex van Halen

Dodano: 27.02.2017

Podczas zimowych targów NAMM każdy odwiedzający stoisko Ludwiga zatrzymywał się przy wyjątkowym werblu Alex van Halen Limited Edition.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Początkowo firma planowała wyprodukować jedynie 100 egzemplarzy instrumentu, jednak wszystkie rozeszły się - pomimo wysokiej ceny wynoszącej 1699 dolarów - już pierwszego dnia targów, bijąc tym samym rekord najszybszej sprzedaży w historii Ludwiga. Dlatego firma zdecydowała się na zwiększenie puli werbli do 200 sztuk.

Werbel Alex van Halen Limited Edition posiada surowy, aluminiowy korpus Supraphonic o rozmiarze 14 x 6.5", mosiężny hardware, obręcze die-cast, napinacz P-186 Millennium oraz 42 sprężyny, sygnowane naciągi Remo, specjalny badzik AVH oraz badzik Ludwig Keystone. Design instrumentu oparty jest na koncertowym werblu Alexa van Halena.

Werbel, którego każdy egzemplarz jest podpisany w środkowej części przez Alexa, trafił do sprzedaży w twardym futerale ATA Anvil wyściełanym niebieskim welurem oraz z kluczem perkusyjnym Van Halen, wykonanym z 24 karatowego złota. Werbel, posiada certyfikat autentyczności podpisany przez Alexa ("Ten bęben został pobłogosławiony przez wielebnego Ala" - można w nim przeczytać) oraz jego technicznego Johna Douglasa, który jest również odpowiedzialny za projekt instrumentu.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.