Nowy moduł Roland RT-MicS

Dodano: 26.01.2018

Firma Roland zaprezentowała nowy, hybrydowy moduł perkusyjny RT-MicS, który umożliwia przekształcenie brzmienia werbla i tomów w cyfrowe pady.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

RT-MicS jest łatwym przejściem do inspirującego, nowego świata hybrydowych dźwięków. Kompaktowy moduł RT-MicS można w niezwykle prosty sposób włączyć do zestawu akustycznego i - bez dodatkowego sprzętu - przekształcić swój werbel i tom w uniwersalne cyfrowe pady. Urządzenie posiada osiem fabrycznie załadowanych brzmień - od klaskania do wariacji werbla - które można zacząć używać dosłownie w kilka minut. Dla ambitnych perkusistów to jednak tylko początek: można bowiem importować sample z komputera poprzez USB, używać wbudowanego mikrofonu do wychwytywania i przekształcania brzmienia akustycznych werbli i tomów, a nawet miksować elementy akustyczne z cyfrowymi dla czystego, płynnego dźwięku.

 

Charakterystyka:

♦ Trigger, źródło dźwięku, mikrofon i mikser zintegrowane w jednym kompaktowym urządzeniu.
♦ Sample użytkownika mogą być importowane przez USB.
♦ 8 fabrycznych brzmień w tym klaskanie i werble.
♦ Piezo pickup i wbudowany mikrofon do wyzwalania elektronicznych brzmień i przechwytywania akustycznych dźwięków.
♦ Oddzielne wyjścia dla elektronicznych brzmień (przez piezo pickup) i akustycznych (przez mikrofon).
♦ Elektroniczne wyjścia mogą być używane jako wyjścia dla zarówno elektronicznych jak i mikrofonowych brzmień.
♦ Praca bateryjna (006P/9V) to idealne rozwiązanie do występów ulicznych.
♦ Łatwy w instalacji i obsłudze.
♦ Możliwość pobrania darmowego programu RT-MicS Wave Sender (PC/Mac) do transferowania sampli użytkownika do jednostki.

Wywołanie ośmiu fabrycznie załadowanych dźwięków jest proste - wystarczy uderzyć w bęben z podłączonym RT-MicS, a wybrane elektroniczne brzmienie będzie odtwarzane jednocześnie.

 

Pobierz darmowe oprogramowanie RT-MicS Sender i przenieś swoje oryginalne sample do jednostki. Potem importuj aż do ośmiu brzmień (maksymalnie 10 sekundowych) poprzez USB i wejdź na wyższy poziom kreatywności. Możesz miksować swoje akustyczne werble i tomy z efektami brzmieniowymi lub nakładać je z innymi instrumentami, których nie możesz zabrać ze sobą na koncert - takie jak gongi czy kotły. Alternatywnie, aby zaoszczędzić cenny czas konfiguracji, możesz zaimportować dźwięki tamburynowe lub shakery (bez użycia mikrofonów) i wyzwolić je, uderzając w bębny. Dla dodatkowej elastyczności możesz dodać oprogramowanie RT-MicS Sender, więc importowane brzmienia są uwalniane jedynie gdy uderzysz w obręcz.

RT-MicS ułatwia podłączenie do obręczy akustycznych bębnów i nagrywanie ich dźwięku za pomocą wbudowanego mikrofonu (bez zewnętrznego sprzętu). Po uchwyceniu oryginalnego brzmienia akustycznego nadszedł czas na głębsze przetwarzanie, dostosowywanie lub dodawanie efektów zewnętrznych, takich jak opóźnienie i kompresor. W ciągu zaledwie kilku minut możesz uzyskać niepowtarzalny dźwięk perkusji.

RT-MicS zapewnia kontrolę nad urządzeniem, a otwarte wyjścia obsługują wydajność na żywo w każdym miejscu. Możliwa jest osobna reprodukcja dźwięku elektronicznego i uchwyconego dźwięku w werblach/tomach lub połączenie ich razem w celu uzyskania doskonałego połączenia. Oba poziomy głośności są regulowane w celu szybkiego wyważenia podczas działania, natomiast dźwięk elektroniczny możesz wyciszyć po prostu przytrzymując duży przycisk wyboru tonów.

Przymocowanie urządzenia do obręczy werbla lub tomu jest bardzo proste - nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia - a dostosowanie czułości i poziomu następuje za pomocą pokrętła.

http://pl.rolandeasteurope.com

 

Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"