Nowy moduł triggera Roland TM-6 PRO

Dodano: 29.01.2018

Firma Roland wprowadziła do oferty nowy moduł triggera TM-6 PRO.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Roland TM-6 PRO to łatwy, szybki i dyskretny nowy moduł perkusyjny, który zapewnia stały i przystępny dostęp do każdego brzmienia perkusyjnego z listy, bez względu na scenę, na której przyszło występować perkusiście.

Charakterystyka:

♦ Fabrycznie załadowane 500 sampli od elektronicznych i przetworzonych dźwięków do akustycznych brzmień perkusyjnych oraz elementów brzmieniowych, w tym brzmienia rejestrowane w najlepszych światowych studiach takich jak Real World i Rockfield.
♦ 268 pokładowych brzmień V-Drums dla ekspresyjnego występu.
♦ 80 gotowych do użycia zestawów perkusyjnych o wysokiej jakości brzmieniach oraz naturalne i ekspresyjne brzmienia V-Drums.
♦ Oryginalne sample użytkownika mogą być importowane z karty SD dla najlepszej reprodukcji brzmień studyjnych.
♦ Sześć wyjść trigger dostępnych do podłączenia aż do 12 triggerów/padów.
♦ Przydatna funkcja nakładów dla personalizowanych brzmień.
♦ Trzy pokrętła Sound Modify do intuicyjnej kontroli głośności, tonacji lub innych efektów w tym MFX i Transientów.
♦ Rozwinięty efekt Transient do efektywnej kontroli brzmień perkusyjnych.
♦ Niezależna kontrola globalna, efekt Transient, kompresor i MFX dla każdego triggera plus Master Comp i Master EQ dla mistrzowskich brzmień.
♦ Szybka reakcja.
♦ Pliki audio podkładów mogą być odtwarzane prosto z pamięci SD.
♦ Niezależna kontrola głośności dla SONG, CLICK i słuchawek.
♦ Wskaźniki LED pokazują aktualny status triggerowania, nawet przy przygaszonych światłach. Diody migają w odpowiedzi na każde uderzenie z sześcioma niezależnymi wyzwalaczami, a wskaźniki LED posiadają pokrętło edycji brzmienia, które pokazuje wartość parametru.
♦ Pracuje jako trigger do konwertera MIDI z interfejsem audio (8-wyjść, 8-wejść)

W ewolucji jako perkusista ważny jest również rozwój zestawu. TM-6 PRO to droga do ambitnego zestawu hybrydowego, który może pomóc jego użytkownikowi w zdobyciu bardziej zróżnicowanej oferty. To łatwiejsze niż się wydaje - dzięki TM-6 PRO można po prostu dodać wybór padów, triggerów i pedałów Rolanda za pośrednictwem sześciu wejść wyzwalających moduł (maksymalnie 12 padów z opcjonalnym kablem Y). Aby uzyskać elastyczność, cztery bezpośrednie wyjścia TM-6 PRO pracują jako cztery kanały mono lub dwa kanały stereo, dzięki czemu indywidualnie przetwarzają dźwięk (można również ustawić sześć kanałów mono lub trzy kanały stereo po ustawieniu wyjść głównych na wyjścia bezpośrednie).

TM-6 PRO cechuje się łatwą i intuicyjną obsługą. Używając trzech przycisków Sound Modify na panelu przednim uzyskuje się szybkie i elastyczne opcje edycji (bez wchodzenia w menu głębokiej edycji), bezpośrednio kontrolując wspólne parametry, takie jak Volume, Pitch and Decay, wraz ze zmienną częstotliwością rytmu o +/- 2 oktawy, co oznacza, że łatwo można dostroić się do akustycznego zestawu. Zmieniając grupę pokrętła sterującego, można zmienić przejściowy atak / zwolnienie lub MFX za pomocą tych trzech pokręteł. A podczas modyfikacji parametrów 30 typów MFX, najskuteczniejsze parametry dla każdego typu są wstępnie przypisane do pokrętła do intuicyjnej edycji. TM-6 PRO daje również przewagę w studiu dzięki nowemu efektowi Transient, który oferuje elastyczną kontrolę nad atakiem i uwolnieniem.

Podkłady i ścieżki synchronizujące są dzięki TM-6 PRO łatwe w użyciu podczas występów na żywo i prób. Kopie ścieżek audio zapisanych na karcie SD można odtwarzać bezpośrednio z pamięci - można więc zapisać całą piosenkę na koncert lub grać wraz z listą setów, niezależnie od tego, czy zespół jest obecny, czy nie. Podczas eksportowania ścieżek podkładu z DAW, można stworzyć towarzyszący im dźwięk klika. Następnie wystarczy umieścić ścieżkę podkładu i pliki WAVE klika na karcie SD - będą one odtwarzane jednocześnie i synchronicznie - przekierowują kliknięcie przez wyjście słuchawkowe (chociaż można wysłać je dowolnym żądanym wyjściem lub wysłać je do innych członków zespołu).

TM-6 PRO działa jako wyzwalacz do konwertera MIDI z interfejsem audio, dzięki czemu można odtwarzać kopie zapasowe i ścieżki z komputera za pomocą kabla USB. Funkcje interfejsu audio / MIDI oferują dźwięk 8-wejść/ 8-wyjść (maks.) z częstotliwością próbkowania równą 44,1 kHz / 48 kHz / 96 kHz, a także możliwość wejścia / wyjścia MIDI. Każde wejście / wyjście audio w TM-6 PRO jest przypisane do Phones L / R, Wyjścia Master L / R i Wyjść bezpośrednich 1-4. Możliwości są ogromne: można wyprowadzić ścieżkę z komputera do konkretnego wyjścia bezpośredniego lub nagrać dźwięk z konkretnego bezpośredniego wyjścia do DAW przez USB audio.

 

 

 

 

Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"