Nowy moduł Roland TM-1 Trigger Module

Dodano: 25.01.2019

Firma Roland zaprezentowała na targach NAMM nowy moduł triggera, TM-1.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Najłatwiejszy i oferowany w najniższej cenie z kolekcji modułów Rolanda, TM-1 ułatwia dodawanie większej ilości dźwięków do akustycznego zestawu perkusyjnego - od pokładowych uderzeń stopy, werbla, tomu, talerzy i próbek perkusyjnych do własnych próbek i pętli. Wystarczy podłączyć dowolny kompatybilny pad trigger Roland do TM-1 i bezpośrednio odtwarzać potrzebne dźwięki lub zamontować trigger serii RT do jednego z akustycznych bębnów i grać z preferowaną próbką w doskonałej synchronizacji, bez żadnych opóźnień.

 

Odtworzenie własnych, niestandardowych dźwięków na TM-1 możliwe jest dzięki bezpłatnej aplikacji edycyjnej dla systemów Mac / Windows i iOS / Android. TM-1 sprawdzi się również na scenie - baterię lub zasilacz TM-1 można łatwo kontrolować stopą za pomocą wbudowanych przełączników. Możliwe jest nawet wyciszenie dźwięku hybrydowego za pomocą przełącznika nożnego.

 

Główne cechy charakterystyczne Rolanda TM-1

• Najłatwiejszy sposób, aby zacząć z energią hybrydowej perkusji
• Łatwy i intuicyjny w użyciu z bezpośrednią kontrolą dla wszystkich funkcji triggera
• Mały rozmiar, praca bateryjna oraz podłogowy design łatwo zintegruje się z zestawem perkusyjnym
• Dwa wbudowane przełączniki nożne do triggerowania brzmień, zmian zestawów i wyciszania modułu
• Nadaje się do każdego stylu muzycznego, od rocka i metalu po muzykę elektroniczną i nie tylko
• 15 gotowych do użycia zestawów pokładowych z dwoma instrumentami w każdym i niemal nieograniczone dostosowywanie dźwięku za pomocą wygodnej aplikacji do edytowania, która zawiera również ponad 150 dodatkowych dźwięków, w tym elementów perkusyjnych a nawet syntezatorów.
• Za pomocą edytora TM-1 można uzyskać dostęp do wszystkich wewnętrznych dźwięków modułu, zaimportować własne oryginalne próbki, przypisać dźwięki do każdego pada i szybko je dostosować. Próbki o długości do sześciu sekund można importować z komputera, tabletu, smartfona lub nawet z chmury.
• Kompatybilny z serią Roland RT oraz z szeroką gamą padów Roland. Dostępne są dwa wejścia triggerowe, umożliwiające podłączenie dwóch padów pojedynczego triggera lub jednego padu z dwoma triggerami. Większość padów firmy Roland współpracuje z TM-1, w tym kompaktowy pad BT-1, pedał KT-10 Kick Trigger Pedal, V-Pads i V-Cymbals. Możliwe jest podłączenie przełączników nożnych BOSS, takich jak FS-5U lub FS-6, i użycie ich jako kompaktowych triggerów podłogowych.
• Działa również jako konwerter trigger-to-Midi po podłączeniu do komputera
• Wejście USB do komunikacji z edytorem i konwersją trigger-to-MIDI

 

https://www.roland.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.