Roland prezentuje V-Drums TD-1DMK

Dodano: 13.09.2018

Firma Roland zaprezentowała nowy, kompaktowy zestaw V-Drums przeznaczony przede wszystkim dla początkujących graczy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Roland V-Drums to najbardziej popularne na świecie elektroniczne perkusje, dzięki potężnemu brzmieniu, świetnej grze i legendarnej wytrzymałości. Nowy TD-1DMK zapewnia satysfakcjonujące doznania perkusyjne w kompaktowym, ważącym zaledwie 7 kilogramów zestawie, który można łatwo przenosić. TD-1DMK przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów, dzieci, początkujących graczy, lub perkusistów, którzy chcieliby wrócić do gry po dłuższej, czasem wieloletniej przerwie.

Prosty, ale potężny moduł zawiera wiele ekspresyjnych zestawów perkusyjnych połączonych z podwójnymi naciągami siateczkowymi Rolanda dla werbla i tomów. Te pady posiadają dwie warstw materiału siatkowego do realistycznego "odbicia" (gdy pałki odskakują do tyłu po uderzeniu w bęben), podobnie jak w zestawie akustycznym. Mimo wytrzymałości, jest też świetny do cichej gry, dzięki czemu sprawdzi się choćby w nocnych treningach. Można grać ze słuchawkami, aby nie przeszkadzać rodzinie lub sąsiadom oraz korzystać z wbudowanych funkcji trenera i możliwości łączenia się z oprogramowaniem do nauki Melodics.

 

Charakterystyka:

• Naciągi siateczkowe na werbel i tomy, z regulowanym naciągiem, zapewniającym ciche i realistyczne doznania perkusyjne
• 15 gotowych zestawów perkusyjnych z autentycznymi, wyrazistymi dźwiękami perkusji
• Wbudowany metronom z regulowanymi ustawieniami tempa i czasu
• 10 wbudowanych funkcji treningowych
• Funkcja nagrywania
• 15 wbudowanych utworów do grania, obejmujących różnorodne gatunki muzyczne
• Dedykowane wejście do podłączenia smartfona - dzięki czemu można grać do ulubionych utworów

TD-1DMK wiernie reaguje na niuanse gry, a uderzeniem pałek i dynamika są przekazane i analizowane przez moduł TD-1. Jak zapewnia firma, w miarę doskonalenia umiejętności moduł TD-1 podąża za użytkownikiem, odzwierciedlając technikę i ekspresję. W naciągach siateczkowych dla werbla i tomu można regulować naprężenie i zapewniać mocniejsze "odbijanie" w porównaniu z bębnami, które mają pojedyncze naciągi siateczkowe. Daje to naturalne wrażenie i zbliża zestaw do brzmienia akustycznego. Odbicie i odczucie stopek jest bardzo ważnym elementem gry perkusyjnej - TD-1DMK jest kompatybilny ze stopkami, także podwójnymi. Miękki gumowy pad pochłania również energię z bijaka, zapewniając naturalne, wierne odbijanie i cichszą pracę.

https://www.roland.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.