Nowe zestawy Roland V-Drums Acoustic Design

Dodano: 16.01.2020

Na trwających właśnie targach NAMM Show 2020 firma Roland zaprezentowała nową linię bębnów elektronicznych VAD - V-Drums Acoustic Design, która składa się z trzech modeli.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Założeniami stojącymi za nową serią Roland VAD było połączenie wyglądu prawdziwych perkusji akustycznych ze światem brzmień elektronicznych. Nowe zestawy V-Drums Acoustic Design to VAD506 klasy premium, oferujący pełny zestaw perkusji akustycznej z wygodą i kontrolą perkusji elektronicznych, VAD503 - mniejszy zestaw z pełnowymiarowymi drewnianymi korpusami oraz VAD306 - kompaktowy zestaw z płytkimi korpusami i modułem TD-17.

 

Roland VAD506 i VAD503

Roland VAD506 to pięcio, a VAD503 czteroelementowy zestaw premium, który zawiera drewniane korpusy o pełnej głębokości i średnicy. Jak zapewnia firma - są one doskonale wykończone i zamontowane na podwójnie wzmocnionych chromowanych ramach, dzięki czemu publiczność będzie przekonana, że użytkownik gra na perkusji akustycznej. Zaawansowana technologia czujników cyfrowych Roland i dynamiczny moduł TD-27 dostarczają dźwięk i reakcję, gwarantując że każde uderzenie zostanie oddane w idealnych szczegółach.

Cyfrowe werble i pady ride łączą się z modułem TD-27 za pomocą kabli USB, współpracując z silnikiem dźwiękowym, aby zapewnić najbardziej naturalną ekspresję, umożliwiając uzyskanie wszystkich szczegółów brzmienia. Wiele czujników i błyskawiczne przetwarzanie zapewniają niesamowitą reakcję, umożliwiając grę tradycyjnymi technikami w najbardziej naturalny sposób. Duszki, rimshoty i cross sticki na werblu są precyzyjnie wykrywane i przetworzone, a ride oferuje szeroki zakres tonalny i możliwość subtelnego wyciszenia za dotknięciem korpusu lub kopułki.

Roland VAD506

Roland VAD503

Podstawowa specyfikacja:

• Zestaw V-Drums Acoustic Design z pełnowymiarowymi drewnianymi korpusami i podwójnie wzmocnionej chromowanej ramie, składający się z pięciu (VAD506) lub czterech (VAD503) elementów
• Moduł dźwiękowy TD-27 z zaawansowanym układem Prismatic Sound Modeling pochodzącym z flagowego TD-50
• Cyfrowy, stalowy werbel 14” PD-140DS i cyfrowy ride CY-18DR 18” z wieloczujnikowym triggerowaniem zapewnia niezrównaną dynamikę i dokładne wykrywanie uderzeń
• 10” PDA100-MS - tom; 12” PDA120-MS - tom (dostępny tylko w zestawie VAD506); 14” PDA140F-MS - floor tom i 20” KD-200-MS - bęben basowy z unikalnym chromowanym osprzętem i wykończeniem Midnight Sparkle
• Dodatkowe talerze obejmują 12” VH-10 V-Hi-Hat, 14” CY-14C-T crash oraz 16” CY-16R-T crash/ride (oba crashe o cienkich profilach i teksturowanych wykończeniach). Zestaw talerzy VAD503 nie obejmuje crasha 16".
• Inspirujące przestrzenie dźwiękowe dzięki nowo opracowanemu systemowi PureAcoustic Ambience Technology
• Zaawansowane wbudowane funkcje multi-efektów i miksowania dają moc pełnowymiarowej konsoli studyjnej, z przejściowymi, parametrycznymi EQ, kompresorami, pogłosami, delayami i wieloma innymi
• Praktyczny interfejs do szybkiego i łatwego wybierania i personalizowania dźwięków perkusji
• Możliwość importowania własnych próbek WAV za pomocą karty SD
• Wyjście stereo do miksowania i dwa przypisywalne wyjścia do wysyłania indywidualnych dźwięków perkusyjnych do miksera PA
• Zintegrowany 28-kanałowy interfejs audio USB do profesjonalnej produkcji muzyki komputerowej
• Trzy pomocnicze wejścia triggerowe w celu łatwej rozbudowy zestawu
• Wbudowany Bluetooth do grania z muzyką ze smartfona lub laptopa
• Wbudowane funkcje ćwiczeń do rozwijania umiejętności gry na perkusji

 

 

Roland VAD306

Roland VAD306 to wyjątkowy zestaw V-Drums Acoustic Design, kompaktowy ale przy tym zachowujący wyjątkową estetykę akustyczną tej serii. Jest to zestaw V-Drums ze środkowej półki, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku domowego jak i na małe sceny. Spłycenie drewnianych korpusów pozwala na zaoszczędzenie miejsca i zmniejszenie wagi zestawu. Podwójnie wzmocniony statyw z mocowaniami tomów i ramionami talerza dopełniają ustawienie i dodatkowo wzmacniają akustykę. Dzięki naturalnemu, ekspresyjnemu brzmieniu moduł TD-17 zapewnia wszystkie dźwięki akustyczne i grywalność, jakich potrzeba do gry na perkusji w domu, czy na koncercie w barze.

Podstawowa specyfikacja:

• Kompaktowy zestaw V-Drums Acoustic Design z płytkimi korpusami i podwójnie wzmacnianymi chromowanymi statywami
• Moduł brzmieniowy TD-17 z ekspresyjnymi i dynamicznymi brzmieniami dziedziczonymi z technologii Prismatic Sound Modeling wprost z flagowego TD-50, który zawiera ogromną kolekcję starych i nowoczesnych zestawów, talerzy i instrumentów perkusyjnych. Wszystkie próbki audio są uchwycone z wielką szczegółowością i przy każdej możliwej prędkości i uderzeniu w naciąg.
• 12” PDA120LS-BK - werbel, 2x 10” PDA100L-BK tomy, 12” PDA120L-BK - floor tom oraz 18” KD-180L-BK - bęben basowy z unikalnym chromowanym osprzętem i czarnym wykończeniem
• Dodatkowe talerze obejmują 12” VH-10 V-Hi-Hat, 2x 12” CY-12C crash oraz 13” CY-13R ride
• Praktyczny interfejs do łatwego wybierania i personalizowania dźwięków perkusji
• Wbudowany Bluetooth do grania z muzyką ze smartfona lub laptopa
• Wbudowane funkcje ćwiczeń do rozwijania umiejętności gry na perkusji

 

 

 

 

https://www.roland.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.