Nowe zestawy Roland V-Drums Acoustic Design

Dodano: 16.01.2020

Na trwających właśnie targach NAMM Show 2020 firma Roland zaprezentowała nową linię bębnów elektronicznych VAD - V-Drums Acoustic Design, która składa się z trzech modeli.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Założeniami stojącymi za nową serią Roland VAD było połączenie wyglądu prawdziwych perkusji akustycznych ze światem brzmień elektronicznych. Nowe zestawy V-Drums Acoustic Design to VAD506 klasy premium, oferujący pełny zestaw perkusji akustycznej z wygodą i kontrolą perkusji elektronicznych, VAD503 - mniejszy zestaw z pełnowymiarowymi drewnianymi korpusami oraz VAD306 - kompaktowy zestaw z płytkimi korpusami i modułem TD-17.

 

Roland VAD506 i VAD503

Roland VAD506 to pięcio, a VAD503 czteroelementowy zestaw premium, który zawiera drewniane korpusy o pełnej głębokości i średnicy. Jak zapewnia firma - są one doskonale wykończone i zamontowane na podwójnie wzmocnionych chromowanych ramach, dzięki czemu publiczność będzie przekonana, że użytkownik gra na perkusji akustycznej. Zaawansowana technologia czujników cyfrowych Roland i dynamiczny moduł TD-27 dostarczają dźwięk i reakcję, gwarantując że każde uderzenie zostanie oddane w idealnych szczegółach.

Cyfrowe werble i pady ride łączą się z modułem TD-27 za pomocą kabli USB, współpracując z silnikiem dźwiękowym, aby zapewnić najbardziej naturalną ekspresję, umożliwiając uzyskanie wszystkich szczegółów brzmienia. Wiele czujników i błyskawiczne przetwarzanie zapewniają niesamowitą reakcję, umożliwiając grę tradycyjnymi technikami w najbardziej naturalny sposób. Duszki, rimshoty i cross sticki na werblu są precyzyjnie wykrywane i przetworzone, a ride oferuje szeroki zakres tonalny i możliwość subtelnego wyciszenia za dotknięciem korpusu lub kopułki.

Roland VAD506

Roland VAD503

Podstawowa specyfikacja:

• Zestaw V-Drums Acoustic Design z pełnowymiarowymi drewnianymi korpusami i podwójnie wzmocnionej chromowanej ramie, składający się z pięciu (VAD506) lub czterech (VAD503) elementów
• Moduł dźwiękowy TD-27 z zaawansowanym układem Prismatic Sound Modeling pochodzącym z flagowego TD-50
• Cyfrowy, stalowy werbel 14” PD-140DS i cyfrowy ride CY-18DR 18” z wieloczujnikowym triggerowaniem zapewnia niezrównaną dynamikę i dokładne wykrywanie uderzeń
• 10” PDA100-MS - tom; 12” PDA120-MS - tom (dostępny tylko w zestawie VAD506); 14” PDA140F-MS - floor tom i 20” KD-200-MS - bęben basowy z unikalnym chromowanym osprzętem i wykończeniem Midnight Sparkle
• Dodatkowe talerze obejmują 12” VH-10 V-Hi-Hat, 14” CY-14C-T crash oraz 16” CY-16R-T crash/ride (oba crashe o cienkich profilach i teksturowanych wykończeniach). Zestaw talerzy VAD503 nie obejmuje crasha 16".
• Inspirujące przestrzenie dźwiękowe dzięki nowo opracowanemu systemowi PureAcoustic Ambience Technology
• Zaawansowane wbudowane funkcje multi-efektów i miksowania dają moc pełnowymiarowej konsoli studyjnej, z przejściowymi, parametrycznymi EQ, kompresorami, pogłosami, delayami i wieloma innymi
• Praktyczny interfejs do szybkiego i łatwego wybierania i personalizowania dźwięków perkusji
• Możliwość importowania własnych próbek WAV za pomocą karty SD
• Wyjście stereo do miksowania i dwa przypisywalne wyjścia do wysyłania indywidualnych dźwięków perkusyjnych do miksera PA
• Zintegrowany 28-kanałowy interfejs audio USB do profesjonalnej produkcji muzyki komputerowej
• Trzy pomocnicze wejścia triggerowe w celu łatwej rozbudowy zestawu
• Wbudowany Bluetooth do grania z muzyką ze smartfona lub laptopa
• Wbudowane funkcje ćwiczeń do rozwijania umiejętności gry na perkusji

 

 

Roland VAD306

Roland VAD306 to wyjątkowy zestaw V-Drums Acoustic Design, kompaktowy ale przy tym zachowujący wyjątkową estetykę akustyczną tej serii. Jest to zestaw V-Drums ze środkowej półki, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku domowego jak i na małe sceny. Spłycenie drewnianych korpusów pozwala na zaoszczędzenie miejsca i zmniejszenie wagi zestawu. Podwójnie wzmocniony statyw z mocowaniami tomów i ramionami talerza dopełniają ustawienie i dodatkowo wzmacniają akustykę. Dzięki naturalnemu, ekspresyjnemu brzmieniu moduł TD-17 zapewnia wszystkie dźwięki akustyczne i grywalność, jakich potrzeba do gry na perkusji w domu, czy na koncercie w barze.

Podstawowa specyfikacja:

• Kompaktowy zestaw V-Drums Acoustic Design z płytkimi korpusami i podwójnie wzmacnianymi chromowanymi statywami
• Moduł brzmieniowy TD-17 z ekspresyjnymi i dynamicznymi brzmieniami dziedziczonymi z technologii Prismatic Sound Modeling wprost z flagowego TD-50, który zawiera ogromną kolekcję starych i nowoczesnych zestawów, talerzy i instrumentów perkusyjnych. Wszystkie próbki audio są uchwycone z wielką szczegółowością i przy każdej możliwej prędkości i uderzeniu w naciąg.
• 12” PDA120LS-BK - werbel, 2x 10” PDA100L-BK tomy, 12” PDA120L-BK - floor tom oraz 18” KD-180L-BK - bęben basowy z unikalnym chromowanym osprzętem i czarnym wykończeniem
• Dodatkowe talerze obejmują 12” VH-10 V-Hi-Hat, 2x 12” CY-12C crash oraz 13” CY-13R ride
• Praktyczny interfejs do łatwego wybierania i personalizowania dźwięków perkusji
• Wbudowany Bluetooth do grania z muzyką ze smartfona lub laptopa
• Wbudowane funkcje ćwiczeń do rozwijania umiejętności gry na perkusji

 

 

 

 

https://www.roland.com/

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"