Kompaktowy zestaw Roland TD-07KV

Dodano: 30.10.2020
Autor: Szymon Kubicki

Roland prezentuje kolejny zestaw z rodziny V-Drums. Tym razem jest nim kompaktowy i idealny do gry w domu TD-07KV, skierowany do perkusistów z mniej zasobnym portfelem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jak zapewnia Roland, TD-07KV oferuje doskonałą ekspresję i grywalność wysokiej klasy V-Drums w przystępnej cenie. Oryginalne ultra ciche, dwuwarstwowe naciągi siateczkowe Rolanda znajdują się w na werblu i tomach, podczas gdy duże talerze crash i ride oraz dedykowana stopa z realistycznym, satysfakcjonującym czuciem pedału dopełniają zestaw.

Roland TD-07KV pozwala również odkrywać kreatywne możliwości, które wykraczają daleko poza każdy zestaw akustyczny, ze szczegółowymi narzędziami edycji do tworzenia unikalnych dźwięków, wbudowany Bluetooth do grania wraz ze ścieżkami muzycznymi i lekcjami, USB do połączenia z oprogramowaniem do nagrywania na komputerze i wiele więcej.

Podstawowa charakterystyka:

• Moduł TD-07 z 25 zestawami, 25 zestawami użytkownika i 143 instrumentami
• V-Edit, EQ, ambience i 30 multiefektów oferują szczegółowe narzędzia edycyjne do tworzenia brzmień perkusyjnych
• Pady werbla i tomów z dwuwarstwowymi naciągami siateczkowymi Rolanda z regulacją naciągu za pomocą standardowego klucza perkusyjnego. Zapewniają naturalne odbicie pałki, bardzo zbliżone do gry na naciągu akustycznym.
• Jeden 8" pad PDX-8 z niezależnymi strefami naciągu i obręczy do przypisywania różnych dźwięków oraz trzy 6" pady jednostrefowe PDX-6A
• Kick KD-10 zapewnia realistyczne odbicie i uderzenie, jednocześnie minimalizując hałas i wibracje
• CY-8 12" talerze crash oraz ride ze wspomaganiem funkcji "choke"
• 10" talerze hi-hat oraz zintegrowany kontroler hi-hatu z precyzyjną kontrolą stopniową między pozycjami otwartą i zamkniętą
• Czteronożna rama zestawu z metalową konstrukcją i stabilnymi zaciskami z mocnym uchwytem
• Zintegrowany Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń Bluetooth oraz wysyłanie danych MIDI do aplikacji muzycznych. Przesyłany jest również dźwięk wideo, idealny do grania wraz z utworami online i lekcjami.
• Zaawansowany, wbudowany metronom z możliwością dostosowania metrum, wartości nuty i dźwięku klika.
• Wbudowana funkcja trenera zapewnia interaktywne narzędzia do rozwoju timingu i śledzenia postępów
• USB do nagrywania danych audio i MIDI do komputerowego oprogramowania muzycznego. Interfejs do nagrywania audio/MIDI pozwala na nagrywanie dyskretnych ścieżek dźwiękowych i perkusyjnych MIDI w dowolnym programie DAW lub odtwarzania dźwięków perkusyjnych w programach muzycznych do grania w studio lub na żywo.
• Możliwość rozszerzenia zestawu o drugi talerz crash (CY-8 V-Cymbal i MDY-Standard, ramię talerza sprzedawane osobno)

Jedną z głównych zalet wyboru perkusji elektronicznych do grania w domu jest to, że są one znacznie cichsze niż bębny akustyczne. Ale nie wszystkie zestawy elektroniczne są sobie równe, a ilość generowanego przez nie fizycznego hałasu może znacznie się różnić. Wspierany przez dziesięciolecia badań i rozwoju, TD-07KV został specjalnie zaprojektowany tak aby był znacznie cichszy od innych zestawów elektronicznych. Siateczkowe naciągi minimalizują hałas padu bez pogarszania odbicia pałki, a specjalne tłumienie w stopie zmniejsza hałas i wibracje zachowując satysfakcjonujące, naturalne odczucie. Nawet elementy ramy są zaprojektowane tak, aby redukować wibracje i przenoszenie hałasu na podłogę, a Roland w razie potrzeby oferuje szereg opcjonalnych rozwiązań aby jeszcze bardziej zmniejszyć hałas.

Wraz z zestawem Roland TD-07KV użytkownik otrzyma również 40 darmowych lekcji Melodics. Melodics to aplikacja komputerowa, która łączy się z V-Drums. Dzięki dostepnej w niej lekcjom, można nauczyć się nowych bitów, budować swój rytm i timing, nagrywać swoją grę oraz, dzięki funkcji odtwarzania, odkrywać obszary do poprawy. 40 eferowanych lekcji pozostanie bezpłatnych bezterminowo, a istnieje możliwość zapisania się na kolejne.

 

https://www.roland.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.