Roland solidnie odświeża swój sprzęt!

Dodano: 03.11.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Najpierw wielka premiera nowej odsłony sampling pada SPD-SX PRO, po chwili pojawiła się informacja o nowych modelach i aktualizacjach zestawów perkusyjnych.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Roland V-Drums to największa na świecie rodzina elektronicznych instrumentów perkusyjnych. Od wielu lat Roland jest bezdyskusyjnym liderem w tym segmencie bębnów.    

Co mamy w menu?

Aktualizacja do wersji 2.0 modułów brzmieniowych TD-17 i TD-27:

Aktualizacja do wersji 2.0 dla modułu TD-17 zawiera 10 całkowicie nowych zestawów i 10 zestawów, które wcześniej były przeznaczone wyłącznie dla modułu w zestawie VAD306. Dodane zestawy zawierają 26 wstępnie załadowanych sampli, które można również wykorzystać do tworzenia unikalnych zestawów. Dodano również efekty Reverb i Kit Comp, a także 11 innych typów MFX do kształtowania brzmień perkusyjnych. Moduł zawiera również wsparcie dla treści Roland Cloud, gdzie użytkownicy mogą odkrywać, stale rosnącą, gamę zestawów od artystów i nie tylko.

Z modułu TD-17 korzystają nie tylko zestawy o tej samej nazwie, ale też imitujące akustyczne zestawy VAD307 (V-Drums Acoustic Design).


W wersji 2.0 silny moduł TD-27 staje się jeszcze lepszy, dzięki 10 dodatkowym zestawom i nowo ulepszonym wersjom trzech najpopularniejszych zestawów z oryginalnego modułu. Dołączone są również nowe, fabryczne sample. Funkcje nakładania warstw zostały rozszerzone, a opcje kompresji równoległej i ulepszenia kształtowania transjentów, zapewniają jeszcze większą kontrolę nad brzmieniem. Interfejs modułu został również ulepszony, aby uzyskać jeszcze szybszy wybór dźwięku i personalizację perkusji.

Tutaj także z modułu TD-27 korzystają nie tylko zestawy o tej samej nazwie, ale też imitujące akustyczne zestawy VAD504 i VAD507.


Nowe zestawy oparte na tych modułach będą dostarczane wraz z aktualizacjami do wersji 2.0. Właściciele istniejących modułów TD-17 i TD-27 będą mogli pobrać aktualizacje do wersji 2.0 z Roland Cloud w ramach bezpłatnego Konta Roland.

 

Nowe zestawy TD-17KVX2 oraz TD-17KV2

TD-17 są jednymi z bardziej uniwersalnych zestawów Roland V-Drums. Balansują między światem zawodowców, a zwykłych pasjonatów potrzebujących właściwości bębnów elektronicznych. Wraz ze zaktualizowanym modułem TD-17, nowe zestawy, TD-17KVX2 i TD-17KV2, zostały wyposażone w cienkie pady V-Cymbal, które zapewniają bardziej naturalny ruch i lepsze czucie pałki. TD-17KVX2 posiada dwa 12-calowe talerze crash CY-12C-T, podczas gdy TD-17KV2 jest wyposażony w jeden talerz CY-12C-T. Oba zestawy są wyposażone w 14-calowy talerz ride CY-14R-T z trójstrefowym wyzwalaniem dla brzmienia krawędzi, „ciała” i kopułki.

Nowy zestaw TD-27KV2

Prawdziwie zawodowe bębny elektroniczne o wielkich możliwościach gry, kreowania brzmienia i komforcie. Teraz – podobnie jak powyższe zestawy TD-17 – ze zaktualizowanym modułem. Ale to nie wszystko. TD-27KV2 to cyfrowy hi-hat VH-14D. 14-calową konstrukcję górnego/dolnego talerza montuje się na standardowym statywie pod hi-hat akustyczny, jego reakcja i sposób pracy powodują, że doskonale imituje pracę klasycznego hi-hatu. Zestaw zawiera również 12-calowe talerze crash CY-12C-T i 14-calowe CY-14C-T z cienkimi profilami, aby jeszcze bardziej potęgować wrażenia akustyczne podczas gry. Dynamika gry i artykulacja, zarówno pałkami jak i stopą, są rejestrowane z doskonałą szczegółowością dzięki systemowi wykrywania o wysokiej rozdzielczości i błyskawicznemu przetwarzaniu. Przypomnijmy, że ten zestaw posiada niesamowity 14-calowy werbel oraz 18-calowy ride! 

Zestawy VAD507, VAD504 oraz VAD307

Wprowadzone na rynek w 2020 roku zestawy V-Drums Acoustic Design, czyli w skrócie VAD to połączenie elektroniki z akustycznym wyglądem.

Bębny VAD507 i VAD504 to nowe modele klasy średniej. Opierając się na poprzednich modelach VAD506 i VAD503, zestawy te zawierają zaktualizowany moduł brzmieniowy TD-27 i 14-calowy cyfrowy hi-hat VH-14D, które uzupełniają wcześniej dołączone cyfrowe werble i cyfrowe pady ride. Ponadto, oba zestawy zostały wzbogacone o wytrzymałe statywy do tomów-talerzy odziedziczone po flagowym VAD706.

Nowy zestaw VAD307 oferuje taką samą kompaktową konfigurację i płytsze korpusy, jak w poprzednim modelu VAD306. Zawiera zaktualizowany moduł TD-17 oraz cienkie pady talerzy: dwa 12-calowe talerze crash CY-12C-T i jeden 14-calowy ride CY-14R-T. Zestaw został również wzbogacony o te same wytrzymałe statywy, do kombinacji tomów i talerzy, które znajdują się w zestawie VAD706.

Odwiedź i dowiedz się więcej >>ROLAND<<

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.