Nowe pałki Vic Firth na 2018 rok

Dodano: 19.02.2018

Wśród nowości firmy Vic Firth na 2018 rok znalazły się nowe pałki, w tym m.in. dwa modele American Classic oraz sygnatury Matta Garstki, Steve Gadda i Questlove.

American Classic PureGrit i DoubleGlaze

Nowe pałki z serii American Classic - PureGrit i DoubleGlaze stworzono z myślą o ulepszeniu chwytu bębniarzy, których organizmy w inny sposób zachowują się podczas gry.

Model PureGrit przeznaczony jest dla perkusistów, którzy borykają się z poceniem dłoni podczas gry. Pałki nie tylko pozbawiono warstwy lakieru, ale również poddano specjalnemu procesowi ścierania, dzięki któremu uchwyt pałek cechuje się szorstką powierzchnią surowego drewna wchłaniającego pot i tłuszcz z dłoni perkusisty, co skutkuje naturalnym komfortem gry.

Model DoubleGlaze to odpowiedź na sytuację odmienną, czyli suchych dłoni. Pałki pokryte są specjalnym lakierem dającym poczucie lepkości, dodano im również nieco ciężaru, co ma zapewnić graczom pewny chwyt i pozwolić skupić się jedynie na grze.

Obydwie wersje nowych hikorowych pałek American Classic PureGrit i DoubleGlaze dostępne są w rozmiarach 5A (długość - 16" (40,64 cm), średnica .565" (1,44cm)) i 5B (długość - 16" (40,64 cm), średnica .595" (1,51cm)) z łezkowatą główką.

Dla graczy, którzy lubią uczucie lepkości pałek lub grają na innych pałkach niż rozmiar 5A i 5B firma przygotowała również VICWAX. Jest to nowy typ perkusyjnego wosku, którego specjalna formuła - jak zapewnia firma - gwarantuje lepkość o 25% większą niż inne woski na rynku.

Vic Firth Matt Garstka Signature

"Matt powiedział nam, że kiedy był nastolatkiem grał na lżejszych pałkach, ale kiedy dorósł, a jego styl ewoluował w kierunku agresywnej gry, cięższe i grubsze pałki nie przyniosły mu finezji, której potrzebował." - mówi Neil Larrivee, vice prezes Vic Firth do spraw edukacji i rozwoju produktu. "Posiadanie sygnowanych pałek z logo Vic Firth to prawdziwy zaszczyt - dodaje bębniarz Animals As Leaders. "Szanuję tę firmę bardziej niż jakiegokolwiek innego producenta pałek, a praca z nimi była dla mnie spełnieniem marzeń."

Całkowicie nowe pałki Matt Garstka Signature to zatem połączenie odpowiedniego zwężenia, główki i ciężaru, która ma gwarantować idealną symetrię między siłą, szybkością, balansem i brzmieniem. Średnica pałek, wynosząca .585" usytuowała je dokładnie w połowie między modelami 55A a Buddy Rich Signature, natomiast ich długość wynosi 16". Drzewce pałki bardzo płynnie przechodzi w główkę poprzez krótkie zwężenie.

 

Vic Firth Steve Gadd Natural

Sygnatura legendarnego Steve Gadda będzie teraz dostępna również w pozbawionej farby, wersji naturalnej. Długość pałek wynosi 15,75" (40,01 cm), a średnica .550" (1,4 cm). Hikorowe, lakierowane pałki posiadają baryłkowatą, drewnianą główkę oraz długie zwężenie.

Ahmir "Questlove" Thompson

Nowa wersja pałek sygnowanych przez Questlove również posiada naturalne wykończenie, bez farby i powłoki VicGrip. Przy okazji, są to jedne z najdłuższych i najcieńszych pałek w ofercie Vic Firth. Ich długość wynosi 17" (43,18 cm), a średnica .520" (1,32 cm). Hikorowe, lakierowane pałki posiadają drewnianą główkę w kształcie łezki oraz długą szyjkę.

http://vicfirth.com

 

Powiązane artykuły