Péter Szendőfi w rodzinie Meinl Cymbals

Dodano: 20.02.2018

Péter Szendőfi dołączył do grona oficjalnych artystów firmy Meinl Cymbals.

Péter Szendőfi jest jednym z najbardziej znanych węgierskich perkusistów. Występuje na licznych koncertach, przyczynił się do wydania około 130 albumów i pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Kodolányi. W 1992 roku uzyskał dyplom uniwersytecki na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej, dzięki któremu uzyskał stypendium od Drummers Collective School w Nowym Jorku. Współpracuje i koncertuje z wieloma międzynarodowymi artystami i grupami muzycznymi, takimi jak Fusio Group i Loop Doctors z Brandonem Fieldsem i Garym Willisem. Péter dwukrotnie otrzymał nagrodę "Węgierskiego perkusisty roku".

Wcześniej Szendőfi grał na talerzach Bosphorus, ale jak pokazuje praktyka, kolejny raz turecki producent nie do końca potrafi skutecznie współpracować z artystami. Przekonało się o tym już kilku muzyków.

W kwietniu Péter Szendőfi poprowadzi jeden z paneli podczas warsztatów „Hajer Level” organizowanych przez Drumset Academy i przebiegających pod patronatem Perkusisty. Impreza odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia w Siemianowicach Śląskich

Więcej informacji: Wydarzenie na Facebooku.