Pete Lockett w rodzinie DW Drums

Dodano: 08.03.2018

Znany perkusista i perkusjonista, Pete Lockett, dołączył do grona artystów marki DW Drums.

Oznacza to, że Lockett nie jest już związany z Mapexem. Umowa z DW Drums obejmuje bębny, stopy oraz hardware. Nieco wcześniej, bo w ubiegłym roku, Lockett zmienił również markę instrumentów perkusyjnych, wybierając należący do DW Latin Percussion.

Pete Lockett wyjaśnia powody decyzji: "Bębny DW należą do najlepszych na tej planecie, a jakość ich stopek i hardware jest poza zasięgiem innych producentów. Co więcej, ich bliska współpraca z Latin Percussion, poświęcenie sprawom edukacji z Drum Channel oraz ciągłe zaangażowanie w tworzenie coraz lepszego i innowacyjnego osprzętu złożyły się na to, że współpraca z DW to spełnienie marzeń".

Pete Lockett znany jest z wszechstronności i współpracy z szerokim gronem artystów. Przez lata kariery obracał się w wielu stylistykach muzycznych, od tradycyjnej muzyki indyjskiej, poprzez japońskie taiko do folku, bluesa, funka i rocka, muzyki klasycznej i elektronicznej. Ma na koncie współpracę m.in z takimi artystami jak Björk, Peter Gabriel, Robert Plant, Bill Bruford, Jeff Beck, Noel Gallagher, Selva Ganesh, Ustad Zakir Hussain, The Verve, Jon Spencer Blues Explosion, Michael Nyman, London Philharmonic Orchestra, Dave Weckl, Steve Gadd, Thomas Lang, Alex Acuna, Phil Manzanera, Lee Scratch Perry, Primal Scream, Steve Smith, Rory Gallagher, Peter Murphy (Bauhaus), Pet Shop Boys, Bikram Ghosh, Amaan & Ayaan Ali Khan, Amy Winehouse, Royal Philharmonic Orchestra, Youth (Killing Joke) oraz dziesiątkami innych.

Współpracuje również z branżą filmową grając na ścieżkach dźwiękowych kilku filmów o przygodach agenta 007: “Quantum of Solace", "Śmierć nadejdzie jutro", "Świat to za mało", "Jutro nie umiera nigdy" i "Casino Royale", a także w innych hollywoodzkich produkcjach, jak "Moulin Rouge", "Informator", "Miasto Aniołów", "Kolekcjoner kości", "Spokojny Amerykanin" czy "Przekręt".

Powiązane artykuły