Kolejna perkusyjna gwiazda Drumfest 2018

Dodano: 08.05.2018

Tydzień temu przedstawiliśmy pierwszą gwiazdę Drumfest 2018, przyszedł więc czas na kolejnego muzyka. Tym razem będzie bardzo wirtuozersko, bo naszym gościem jest…

VIRGIL DONATI! Nie trzeba chyba dokładnie przedstawiać sylwetki tego muzyka. Pochodzący z Australii wirtuoz perkusji, jest uznawany za jednego z najlepiej rozwiniętych technicznie bębniarzy świata. Grał i gra z równie zaawansowanymi muzykami. Utwory prezentowane przez Virgila np. w słynnym projekcie Planet X to skomplikowane struktury rytmiczne pełne zmian tempa, metrum i oszałamiających przejść. Ostatnio zagra trasę po świecie w duecie z Thomasem Langiem.

Jest autorem kilku wydawnictw edukacyjnych, a jego warsztaty perkusyjne to potężna dawka wiedzy i działań na nieparzystych rytmach.

Gościliśmy go już na deskach Drumfest i z wielką przyjemnością obejrzymy i posłuchamy jego gry ponownie. Tym razem przyjedzie projektem muzycznym Ice Fish.

Virgil sięga w rejony niedostępne dla większości perkusistów, jego motywacją nie jest jednak karmienie własnego ego. Jak nam sam mówił wielokrotnie chce przecierać szlaki i odkrywać nowe rytmiczne światy.

Nasz ostatni okładkowy wywiad z Virgilem do przeczytania TUTAJ

Przez długie lata był związany z marką Pearl. Od nieco 3 lat gra na zestawach DW Drums, talerzach Sabian, używa pałek Vater i naciągów Remo. Jest strasznie wyczulony na punkcie nagrywania video podczas swoich pokazów!

Tydzień temu poinformowaliśmy o wizycie Aquilesa Priestera wraz z zespołem. Wkrótce kolejne nazwiska tegorocznego Drumfest.

www.drumfest.pl