Konkurs: Wygraj spotkanie z The Pineapple Thief

Dodano: 06.09.2018

Formacja The Pineapple Thief z Gavinem Harrisonem w składzie wystąpi już 21 września w warszawskiej Stodole. Weź udział w naszym konkursie i wygraj spotkanie z zespołem!

Podczas koncertu w Polsce zespół będzie promował następcę "Your Wilderness", który nosi tytuł "Dissolution" i ukazał się 31 sierpnia. "Ponownie dołączył do nas Gavin Harrison, ale tym razem od pierwszego dnia prac. To prawdziwa wspólna podróż całej naszej czwórki, która pisała i nagrywała ten materiał nadając piosenkom własnego charakteru. A kiedy każdy w tym procesie zmierza w tym samym kierunku, dzieją się niesamowite rzeczy" - mówi Bruce Soord.

Lider formacji zdradził jak tym razem przebiegała współpraca między nim, Gavinem HarrisonemJonem Sykesem i Steve Kitchem"Tym razem, zamiast zamykać się gdzieś w samotności, żeby przygotować pełne demo - jak robiłem do tej pory - zebrałem po prostu muzyczne pomysły jamując na gitarze i dogrywając surowy wokal. Następnie wysłałem je do Gavina Harrisona, który pracował nad nimi w swoim studio. Gavin ma jedno z najlepiej brzmiących perkusyjnych pomieszczeń studyjnych, jakie kiedykolwiek widziałem i może tam przygotować wspaniale brzmiące miksy perkusji. Gavin nagrał swoje pomysły, poobcinał niektóre fragmenty i dodał trochę perkusyjnych elementów, a następnie odesłał mi całość z powrotem. Taki system jest najbliższy prawdziwemu, studyjnemu jamowaniu, w sytuacji gdy dzieliło nas od siebie 200 mil. Jon dobrał swój bas we własnym studio, a Steve zrobił swoje u siebie w Devonie. Wtedy całość była gotowa do finalnych miksów. Gavin zmiksował perkusję, a Steve i ja resztę."

"Wspaniale było ponownie pracować z tymi facetami, zwłaszcza, że tym razem byłem w to zaangażowany od samego początku." - mówi Gavin Harrison. "To był najbardziej inspirujący proces twórczy i myślę, że rezultat okaże się najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Włożyliśmy w niego mnóstwo emocjonalnego zaangażowania i jesteśmy podekscytowani mogąc grać razem te utwory na żywo."

21 września 2018
Warszawa / Stodoła

Bilety w cenie 99 zł na www.Stodola.pl oraz www.LiveNation.pl

Wydarzenie na Facebooku

KONKURS:

Mamy do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na spotkanie z zespołem! Wystarczy, że podeślesz nam kilka słów z wyjaśnieniem, dlaczego właśnie Ty powinieneś wygrać.

UWAGA! Konkurs przeznaczony jest dla posiadaczy biletów na koncert. Spotkanie z zespołem nie upoważnia do wejścia na koncert. 

Odpowiedzi, podpisane pełnym imieniem i nazwiskiem, a także dowód zakupu biletu prześlij na adres: kontakt@magazynperkusista.pl 

Tytuł maila: The Pineapple Thief. Konkurs trwa do niedzieli (16 września) do północy. Regulamin konkursu: TUTAJ.

 

 

The Pineapple Thief postrzegany jest jako jeden z najbardziej emocjonujących zespołów rocka progresywnego, który powstał w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Formacja została założona w 1999 roku przez Bruce'a Soorda, który jest również głównym kompozytorem. Zespół stale ewoluował i doskonalił swoje brzmienie, bas Jona Sykesa oraz produkcja i instrumenty klawiszowe Steve'a Kitcha stały się integralną częścią ich brzmienia. "Po wielu latach The Pineapple Thief stał się o wiele większy niż suma jego części." wyjaśnia Soord.

Po światowym sukcesie albumu Magnolia (2014 r.), The Pineapple Thief powrócił w 2016 r. z najbardziej ambitnym albumem studyjnym. Jedenasty krążek "Your Wilderness" był doskonałym dowodem ciągłego rozwoju twórczego The Pineapple Thief. "Od czasu naszej ostatniej płyty, Magnolia, najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest oczywiście to, że Gavin Harrison wnosi swój wkład w brzmienie perkusji" - wyjaśnia Bruce Soord. "To nie tylko na nowo zdefiniowało nasze brzmienie, ale również na nowo zdefiniowaliśmy sposób, w jaki podeszliśmy do piosenek jako zespół. Umiejętności perkusyjne Gavina są genialne technicznie, ale także niesamowicie muzyczne i zainspirowały nas wszystkich do doskonalenia naszej gry. Ponownie odkryłem progresywne korzenie, jeśli chodzi o pisanie piosenek i aranżację. Co więcej, mieliśmy szczęście, że John Helliwell z Supertramp dołożył piękne klarnety, a Geoffrey Richardson (Caravan) był odpowiedzialny za kwartet smyczkowy. Do prac nad albumem zaprosiliśmy również 4-osobowy chór, a do tego wszystkiego, mój przyjaciel Darran Charles (Godsticks) dodał trochę rewelacyjnego gitarowego grania ... Nigdy nie słyszałeś albumu The Pineapple Thief, takiego jak ten! Jestem przekonany, że ludzie pokochają tę płytę tak samo jak my." 

W 2017 roku The Pineapple Thief wyruszyli w europejską trasę koncertową, podczas której towarzyszyli im Gavin Harrison (King Crimson) na perkusji oraz Darran Charles (Godsticks) na gitarze. Każdy, kto miał okazję usłyszeć te koncerty potwierdzi, że nowy, pięcioosobowy skład pozwolił Bruce'owi, Steve'owi i Jonowi rozwinąć ich charakterystyczne brzmienie, sprawiając, że zespół błyszczał na scenie.