Powstaje film o perkusiście Dżemu

Dodano: 26.05.2020

Powstaje film o legendarnym perkusiście zespołu Dżem, czyli Michale "Gierze" Giercuszkiewiczu.

Powstaje film o nietuzinkowym człowieku, czyli Michale "Gierze" Giercuszkiewiczu, który mieszka na tratwie własnej konstrukcji, na Zalewie Solińskim. Ten perkusista uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt wykonawców takich jak Apogeum, Kwadrat, Bezdomne Psy, Krzak, SBB, czy Józef Skrzek. Największy rozgłos przysporzył mu sukces płyty "Cegła" z zespołem Dżem. Był to czas sławy, ale też i problemów. Uzależnienie od heroiny i narkotyczna przyjaźń z Ryśkiem Riedlem spowodowały, że 30 lat temu Michał uciekł z rodzinnych Katowic. Od tej pory żyje poza cywilizacją... na tratwie.

Bohatera filmu "30 lat wymówek" poznajemy w momencie, gdy dostaje oficjalną propozycję wydania autorskiej płyty od Marioli Dziubińskiej, z wytwórni Metal Mind Productions. Jest to jej wznowiona propozycja sprzed 30 lat! Czy Gier tym razem wykorzysta szansę? Dowiemy się z filmu.

Film produkuje firma Inbornmedia w koprodukcji z Tabla Film. Reżyserem i głównym operatorem filmu jest Armand Urbaniak. W nagraniu płyty Giera wezmą udział tacy muzycy jak Apostolis Anthimos, Bronisław Duży, Henryk Gembalski, Krzysztof Głuch, Grzegorz Kapołka, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Andrzej Rusek, Mirek Rzepa, Jorgos Skolias, Józef Skrzek czy Leszek Winder.

Zdjęcie: Facebook artysty

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !