Vintage Dimona rozgrzany!

Dodano: 06.07.2020

Michał „Dimon” Jastrzębski wchodzi do studia nagrywać nowy album. Póki co wiele szczegółów okrytych jest tajemnicą, ale udało nam się zdobyć kilka konkretnych informacji.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Nowa odsłona aktywności Dimona to wspólny twórczość z kolegą z Lao Che basistą Rafałem Boryckim. Jak wiadomo w zeszłym roku Lao Che zapowiedziało zawieszenie działalności, ale Dimon nie zamierzał być długo biernym, wręcz przeciwnie, zaczął szybko realizować swoje pomysły.

Niestety, póki co musimy uzbroić się w cierpliwość by poznać kompletny skład zespołu oraz nazwę projektu, co najprawdopodobniej zostanie przedstawione po wakacjach, kiedy zamieścimy obszerną fotorelację z sesji nagraniowej.

Cały materiał został stworzony wspólnie przez obu muzyków. Pełen entuzjazmu Dimon opisuje to jednak dość lakonicznie: „Muzyka jest jak ścieżka dźwiękowa do filmu, czyli przekrój przez różne stylistyki. Jestem muzykiem i umiem robić muzykę, podobnie „Rysiek”. Chcieliśmy nagrać płytę i wszystko mamy przygotowane, a teraz zaczynamy wchodzić w decydujący proces.”

Dimon będzie używał całej gamy bębnów spod znaku vintage, gdzie najmłodszy zestaw perkusyjny pochodzi z lat 70. W kwestii talerzy sprawa jest oczywista i całość zagrana będzie przy użyciu plejady brzmieniowo indywidualnych blach Istanbul Agop. Opiekę techniczną nad sprzętem pełni Andrzej Rajski.

Sesja ma miejsce w trójmiejskim Tall Pine Records. Wydawcą płyty będzie firma Mystic. Premiera przewidziana jest na początek roku 2021.

Zdjęcie główne: Marcin Pawłowski

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.