Na szóstkę - Czesław Bartkowski

Dodano: 14.05.2020

Wspólnie z Czesławem Bartkowskim przyglądamy się wybranym sześciu albumom, jakie muzyk nagrał w swej długiej i bogatej karierze.

Można powiedzieć, że to raptem sześć płyt z całego olbrzymiego katalogu twórczości. Są to jednak nagrania, które każdy szanujący się bębniarz powinien znać, taki dobry początek!

Czesław Bartkowski spotykał i wciąż spotyka na swojej drodze coraz to nowe wyzwania muzyczne. Poniższe sześć albumów to nie tylko wspaniałe płyty, ale też doskonały przegląd różnorodności, jaka towarzyszy muzykowi od lat. Utożsamiany oczywiście z nurtem jazzowym bardzo smacznie zahaczał o nutę rockową, funky czy też współpracę z brzmieniami elektronicznymi. Wreszcie czerpanie garściami z klasyki, co ma swoją kontynuację w najnowszym dziele Jagodziński Trio, gdzie z Adamem Cegielskim i – rzecz jasna – Andrzejem Jagodzińskim podróżują z tematami Bacha.

Czesław Bartkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich instrumentalistów i prawdopodobnie w momencie czytania tego artykułu będzie można pogratulować mistrzowi wręczonego Złotego Fryderyka z tytułu całokształtu twórczości artystycznej.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"