Na szóstkę - Czesław Bartkowski

Dodano: 14.05.2020

Wspólnie z Czesławem Bartkowskim przyglądamy się wybranym sześciu albumom, jakie muzyk nagrał w swej długiej i bogatej karierze.

Można powiedzieć, że to raptem sześć płyt z całego olbrzymiego katalogu twórczości. Są to jednak nagrania, które każdy szanujący się bębniarz powinien znać, taki dobry początek!

Czesław Bartkowski spotykał i wciąż spotyka na swojej drodze coraz to nowe wyzwania muzyczne. Poniższe sześć albumów to nie tylko wspaniałe płyty, ale też doskonały przegląd różnorodności, jaka towarzyszy muzykowi od lat. Utożsamiany oczywiście z nurtem jazzowym bardzo smacznie zahaczał o nutę rockową, funky czy też współpracę z brzmieniami elektronicznymi. Wreszcie czerpanie garściami z klasyki, co ma swoją kontynuację w najnowszym dziele Jagodziński Trio, gdzie z Adamem Cegielskim i – rzecz jasna – Andrzejem Jagodzińskim podróżują z tematami Bacha.

Czesław Bartkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich instrumentalistów i prawdopodobnie w momencie czytania tego artykułu będzie można pogratulować mistrzowi wręczonego Złotego Fryderyka z tytułu całokształtu twórczości artystycznej.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.