Simon Phillips o „I will remember”

Dodano: 03.10.2021
Autor: Maciej Nowak

Pierwszy i do tego bardzo perkusyjny hit Simona Phillipsa w szeregach Toto. Utwór z płyty „Tambu” (1995), debiutu studyjnego perkusisty w roli bębniarza Toto. Simon zastąpił zmarłego, wielkiego Jeffa Porcaro.   

Pamiętasz okoliczności powstania tego utworu?

Pomysł na ten utwór powstał w okresie, gdy robiłem małe studio w ogrodzie sąsiada Mike’a Porcaro. Miał odpowiedni budynek, a ja właśnie zostawiłem Londyn i przeniosłem się do L.A. Nie miałem żadnego sprzętu do nagrań, a potrzebowałem przecież odpowiednie miejsce. Mike miał trochę sprzętu. Powiedziałem mu, że mogę zaprojektować i złożyć mu profesjonalne studio nagrań, a w rozliczeniu po prostu będę z niego korzystał. „O, świetnie! To ty potrafisz coś takiego zrobić?” – zapytał. „Oczywiście, to moje hobby” – odpowiedziałem. Było to lekkim wyzwaniem, ponieważ nie był to w pełni profesjonalny sprzęt i skonfigurować to wszystko nie było łatwo. Wstawiłem swoje bębny i zrobiliśmy tam naprawdę sporo demówek Toto. Pewnego razu Luke przyszedł z tym utworem i zaczął go grać. Gdy usłyszałem tę harmonię skojarzyłem to z Peterem Gabrielem i zacząłem grać na tomach, co się spodobało reszcie. I tak to powstało!

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"