Simon Phillips o „I will remember”

Dodano: 03.10.2021
Autor: Maciej Nowak

Pierwszy i do tego bardzo perkusyjny hit Simona Phillipsa w szeregach Toto. Utwór z płyty „Tambu” (1995), debiutu studyjnego perkusisty w roli bębniarza Toto. Simon zastąpił zmarłego, wielkiego Jeffa Porcaro.   

Pamiętasz okoliczności powstania tego utworu?

Pomysł na ten utwór powstał w okresie, gdy robiłem małe studio w ogrodzie sąsiada Mike’a Porcaro. Miał odpowiedni budynek, a ja właśnie zostawiłem Londyn i przeniosłem się do L.A. Nie miałem żadnego sprzętu do nagrań, a potrzebowałem przecież odpowiednie miejsce. Mike miał trochę sprzętu. Powiedziałem mu, że mogę zaprojektować i złożyć mu profesjonalne studio nagrań, a w rozliczeniu po prostu będę z niego korzystał. „O, świetnie! To ty potrafisz coś takiego zrobić?” – zapytał. „Oczywiście, to moje hobby” – odpowiedziałem. Było to lekkim wyzwaniem, ponieważ nie był to w pełni profesjonalny sprzęt i skonfigurować to wszystko nie było łatwo. Wstawiłem swoje bębny i zrobiliśmy tam naprawdę sporo demówek Toto. Pewnego razu Luke przyszedł z tym utworem i zaczął go grać. Gdy usłyszałem tę harmonię skojarzyłem to z Peterem Gabrielem i zacząłem grać na tomach, co się spodobało reszcie. I tak to powstało!

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.