Calvin Rodgers - perkusyjny recital w Polsce

Dodano: 01.02.2019

Podwarszawski Grodzisk Mazowiecki to miejsce, które powinno być znane każdemu bębniarzowi, ponieważ gościliśmy tam takich artystów, jak Aaron Spears, Eric Moore czy też Tony Royster Jr. Każda z tych imprez była świetnie przygotowana i pozostawiała po sobie bardzo dużo przyjemnych wspomnień. Jak było teraz?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Na przykładzie naszego gościa, jak i wcześniejszych artystów, ewidentnie widać, że pani organizator Emilia Benedykcińska specjalizuje się w organizacji imprez, gdzie bębnią czarnoskórzy mistrzowie, wywodzący się ze stylistyk gospel, RnB itp. To bardzo dobrze, bo dzięki temu mamy doskonałą możliwość przyjrzenia się i poznania od kuchni tego efektownego i efektywnego stylu gry w wykonaniu absolutnie najlepszych przedstawicieli gatunku! Nieraz pisaliśmy, że YouTube robi dobrą robotę, ale możliwość obejrzenia i usłyszenia na żywo tak mięsistego grania jest czymś, czego żaden ekran nie zastąpi. Kolejna sprawa to dystans, jaki nas dzieli, ponieważ panowie reprezentują typowo amerykański styl gry, jak i podejście do gry, zupełnie inny niż europejski.

Rewelacyjnie przedstawił to Calvin Rodgers, którego przygotowanie do występu było imponujące! Dlaczego? Jak to zazwyczaj bywa przy tego typu spotkaniach muzyk opierał swój występ na grze z podkładami, ale dał też doskonały wykład na temat tego, jak przygotowuje się do sesji nagraniowych, co sprawia, że muzycy chętnie do niego dzwonią z ofertą pracy, jak regularnie ćwiczyć, uruchamiając przy tym swoją kreatywność, jak wypracować swój styl i bezinwazyjnie pozostawiać swój perkusyjny autograf na wszelkich nagraniach.

Jest takie wyświechtane zdanie, z którego często korzystają organizatorzy i współpracownicy celem podkreślenia, jak bardzo udała im się impreza: Kto nie był, niech żałuje. W tym przypadku jest to jak najbardziej trafny komentarz! Wśród licznie zgromadzonej publiczności mogliśmy rozpoznać wielu świetnych perkusistów, głównie z warszawskiego środowiska, jednak naszym zdaniem powinno być ich jeszcze więcej! Tym bardziej, że impreza miała miejsce we wtorek wieczorem, a jak wiadomo zawsze najwięcej narzekań było w kwestii imprez organizowanych weekendowo, gdzie wiele osób pracuje za bębnami na różnych scenach.

Występ Calvina Rodgersa był świetną okazją na pogłębienie swojej wiedzy i zaczerpnięcia wielkiej inspiracji do gry, a dotyczyło to właśnie w dużej mierze bębniarzy, zajmujących się grą profesjonalnie. Dlatego też ci wszyscy, którzy stawili się w Grodzisku nie powinni żałować, że zainwestowali ten wieczór w pokaz Calvina. Brawa za pomysł i świetną organizację!

 

 

Wykonania Calvina będą niedługo dostępne w sieci, ponieważ zostały za zgodą muzyka profesjonalnie zarejestrowane przez armię kamer pod nadzorem Bartka Czerniachowskiego.

Ciekawy wywiad z Calvinem Rodgersem można przeczytać w numerze wrześniowym Perkusisty 9/18. Jest także dostępny na stronie www.magazynperkusista.pl. Tam dowiemy się dokładnie o jego historii, fascynacjach, podejściu do grania czopsów oraz doświadczeniu scenicznym i studyjnym.

Calvin korzysta z bębnów Pearl, talerzy Meinl, naciągów Remo i pałek ProMark.

Impreza pod patronatem #PerkusistaPoleca

Zdjęcia: Marcin Masalski

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.