Los Angeles – sesja Wiktorii Bialic

Dodano: 04.01.2023
Autor: Maciej Nowak, Artur Baran

Nie jest rzeczą powszechną, żeby polscy muzycy byli zapraszani do USA na sesje nagraniowe, przecież amerykanie na świetnych garowych nie narzekają. A jednak!

Często bywa tak, że podróż odbywa się w drugą stronę. Ostatnio ta „podróż” ma wymiar bardziej przesyłania sesji do miksów czy podkładów do nagrań, ale mimo wszystko odbiorcami są zachodni muzycy, realizatorzy i producenci. Tym razem sprawa wyglądała inaczej, bo Wiktoria Bialic, po otrzymaniu oferty nagrań, musiała do Kalifornii wybrać się osobiście i zasiąść za bębnami z kompletnie obcymi jej ludźmi.

Nagrania odbyły się w uznanym Henson Recording Studio w Los Angeles, z którego korzystali, m.in.: The Rolling Stones, John Lennon, Metallica, Justin Timberlake. Tam też nagrano legendarny utwór "We Are The World" z największymi wówczas gwiazdami światowej muzyki.

Wiktoria uczestniczyła w sesji dla Allison Russell, kanadyjskiej artystki, pięciokrotnie nominowanej do nagrody Grammy. Perkusja była rejestrowana z całym zespołem na tzw. setkę. Dodatkowo dołączyły panie Wendy i Lisa, które były częścią zespołu Prince’a i nagrywały chociażby płytę "Purple Rain".

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.