NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE NAUCZYCIELA?

Lekcje
Piotr Czyja
Dodano: 06.05.2021

W dzisiejszych czasach ogromny wybór dostępnych ofert dotyczy wszystkich dziedzin naszego życia. Dostęp nie jest problemem, problemem jest wybór. Rodzi się pytanie, czym kierować się przy wyborze nauczyciela gry? Postaram się obiektywnie wskazać najważniejsze kryteria doboru, zależnie od potrzeb, podpierając się moim ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Artykuł zawiera moje subiektywne przemyślenia. Nie każdy musi się z nimi zgadzać.

Materiał przygotował: Piotr Czyja

PYTANIE 1: CZY POTRZEBUJĘ NAUCZYCIELA?

Zdecydowanie tak. No, chyba, że chcesz sam się rozwijać, tonąc w morzu zalewających cię informacji, nie wiedząc, co i jak ćwiczyć, kto demonstruje to dobrze, a kto źle. Czyli masz już odpowiedź, że TAK. Jeśli chcesz zacząć grać (czyli jesteś początkującym), koniecznie rób to pod okiem kompetentnego nauczyciela. Jego zadaniem jest poprowadzenie cię przez gąszcz zagadnień tak, aby poziom trudności narastał progresywnie. Jest to bardzo istotne. Dzięki temu będziesz cieszył się ze swoich postępów. Unikniesz irytacji, która powstawałaby, gdyby wybrany przez ciebie nieświadomie materiał znacząco przekraczał twoje aktualne możliwości. Poza tym nie nabierzesz złych nawyków, które mogłyby cię blokować w przyszłości. Jeśli jesteś już grającym perkusistą (czyli średniozaawansowanym), nauczyciel pomoże ci uzupełnić braki w podstawach, skorygować błędy w instynktownie ułożonym przez ciebie aparacie gry. Poprzez precyzyjne rozpoznanie twoich słabych i mocnych stron, tak dobierze tematykę zajęć, aby walczyć z brakami oraz doskonalić i rozwijać te zagadnienia, w których czujesz się wyśmienicie. Jeśli jesteś zaawansowanym perkusistą, nauczyciel będzie dla ciebie nieustannym źródłem inspiracji i motywacji. Pamiętaj, że on cały czas się rozwija, zgłębiając wiedzę dotyczącą szerokiej gamy zagadnień. Jest swego rodzaju perkusyjnym senseiem, za którym możesz podążać niczym uczniowie sztuk walki za swoim mistrzem.PYTANIE 2: KIEDY POTRZEBUJĘ NAUCZYCIELA?

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.