Drumset Academy - Perkusista sesyjny: warianty akompaniamentu

Drumset Academy
Dodano: 04.12.2018

Umiejętność płynnego wykonywania określonego rytmu „stopa-werbel” z różnorakimi wariantami akompaniamentu hi-hatu, ride’a lub cowbell’u to jedna z wielu cech perkusisty sesyjnego.

Podczas sesji nagraniowej, po ustaleniu głównej linii rytmicznej, niejednokrotnie proszono mnie o to, aby zagrać w różny sposób akompaniament hi-hatu po to, aby dobrać wersję najbardziej pasującą do utworu. Drobna zmiana, na przykład inaczej akcentowany hi-hat, powodują ogromne zmiany w pulsacji i w charakterze grania.

Nagrywanie w studiu swojej autorskiej muzyki wymaga od ciebie bardzo dobrego przygotowania granego przez ciebie materiału. Jest to jednak granie swoich pomysłów w najbardziej wygodny i naturalny dla ciebie sposób. Nagrywanie „dla kogoś”, czyli występowanie w roli perkusisty sesyjnego, to już zupełnie inna sytuacja. Musisz liczyć się z „koncertem życzeń” odnośnie twojego grania (np. „mniej hi-hatu”, „więcej hi-hatu”, „ja bym tu widział taki nieregularnie grany hi-hat”, „zagraj tak, aby groove szedł do przodu”, „przydałoby się, żeby tutaj bardziej to siedziało, żeby było cięższe, takie do tyłu” itp.). Musisz spełnić te życzenia od ręki, musisz „znać odpowiedź” na wszystkie tego typu hasła.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"