Drumset Academy - Akcentowane triole na zestawie – rytmy shuffle

Drumset Academy
Piotr Czyja
Dodano: 14.12.2020

To już trzeci artykuł, w którym pod lupą mamy zagrywki triolowe z akcentami.

Można go potraktować jako samodzielny materiał, niepowiązany z poprzednimi dwoma artykułami. Jeśli jednak chcesz zgłębić temat i poczuć się w nim bardzo pewnie, to zachęcam do zgłębienia artykułów: „Akcentowane triole” (Perkusista 2/20) oraz „Akcentowane triole na zestawie” (Perkusista 3/20). Zachęcam też do oglądania filmików, w których staram się, w sposób bardzo przystępny, wytłumaczyć tematykę artykułów i zaprezentować wykonywanie ćwiczeń.

Przejścia pogramy w czterech popularnych rodzajach rytmów: shuffle, half-time shuffle, w rytmach szesnastkowych i ósemkowych. Kolejność tych rytmów nie jest przypadkowa. Wynika ona z narastającego stopnia trudności grania w nich przejść. W tym artykule zmieścimy tylko przejścia w rytmach shuffle.

RYTMY SHUFFLE

W rytmach tych najprościej i najbardziej naturalnie gra się te przejścia, ponieważ mamy w nich zachowaną pulsację wynikającą z trioli ósemkowej. Przejścia gramy w ósmym takcie frazy (nie wcześniej!). W siódmym takcie omijamy ostatni dźwięk hi-hatu, aby mieć czas na precyzyjne rozpoczęcie przejścia. Aby uniknąć „dziury”, otwieramy hi-hat razem z ostatnim akcentem werbla. Nogami gramy ćwierćnuty stopą oraz hi-hat na 2 i 4. Na początek proponuję grać tylko stopę, stopniowo dodając hi-hat tak, aby poziom trudności nie był za duży.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"