Na Kowadle - gitara: Marek Pająk

Na kowadle
Paweł Jaroszewicz
Dodano: 20.02.2018

Witamy w kolejnej odsłonie naszych warsztatów, bo z pewnością nie są to typowe lekcje, gdzie pokazujemy jedną, jedyną drogę. O nie! Tu się kuje stal!

Na kowadło kładziemy sposób pracy na linii gitara - bębny. Bierzemy się za aranżowanie partii czyli wykorzystanie technicznych umiejętności w taki sposób, aby to, co zagramy, nie było tylko odtworzeniem ćwiczeń i bezduszną klepaniną, ale integralną częścią kawałka. Czymś, czego chce się słuchać. Po prostu muzyką.

Gitarzysta: Marek Pająk

Cześć! Gościem w tym miesiącu będzie Marek Pająk, znany głównie z Vadera, ale również Esqarial czy Panzer X. Marek przygotował dla odmiany riffy o nieco bardziej rockowym zabarwieniu. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Riff 1:

Dość klasyczne wejście w kawałek. Można je po prostu podbić crashami lub wejść beatem. Przygotowałem takie warianty:

Stopa i werbel podbija rytmikę riffu, natomiast crash robi jedynie tło. Do tego drobne podbicia w środku i na końcu (tomy z wyrzuconym akcentem na splash oraz werbel).

Werbel podbija wszystkie dźwięki gitary, stopa wypełnia. Środkowe podbicia (w poprzednim wariancie na tomach) przerzucamy na stopy. Osiągniemy w ten sposób zdecydowanie bardziej napędzający charakter naszego beatu.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"