Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Triole w stopach

Zagraj w to z kobietą
Beata Polak
Dodano: 28.02.2018

Witam was w kolejnym odcinku. Nie jest to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto.

Zajmujemy się rytmami, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Wspiera mnie w poczynaniach Piotr „Mańkover” Mańkowski – gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk.

Wszystkie przykłady będą opierać się na podstawowym beat’cie werbla na 2 i 4, a stopki będą bazować na triolach.

Zacznijmy od pierwszego przykładu: ride ćwierćnutowy, werbel na 2 i 4 i triola w stopach wychodząca z werbla i zakończona podwójną stopą. Bardzo ważne, by z tych dwóch uderzeń z trioli na stopach nie zrobić przednutki podwójnej do werbla, tylko zagrać równą triolę.

W przykładzie 2 ręce zachowują ten sam schemat, co w przykładzie 1, ale stopy grają nieprzerwany ciąg grup triolowych. Zwróćcie uwagę na uderzenie werbla na „2” i „4”, by punktualnie zagrał z lewą stopą w drugiej i czwartej trioli.

Przykład 3 wymaga od naszych nóg większej mobilizacji, bo zamiast triol ósemkowych mamy na każdą miarę po dwie grupy triol szesnastkowych. Zatem zestawiamy wolny beat rąk z szybkim przebiegiem stopek.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"