Gretsch USA Brooklyn Jazz

Dodano: 04.05.2017
Rodzaj sprzętu: Bębny
Dostarczył: GRETSCH DRUMS

Czy już sama ta nazwa nie brzmi? Wszystko do siebie tak idealnie pasuje, ten klimat, miejsce!

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Ciekawe więc, co też DW zepsuło w Gretschu, ponieważ już od ponad roku staramy się doszukać, jak źle wpłynęła marka DW na tę amerykańską legendę po słynnym zakupie. Może teraz coś znajdziemy?

Odświeżony katalog Gretsch mieliśmy już przyjemność prezentować. Zestawy USA Custom, Broadkaster i właśnie Brooklyn opisywaliśmy już na naszych łamach i przemyślenia z komentarzem video dostępne są na stronie magazynperkusista.pl. Tym razem mamy do dyspozycji Brooklyn w wersji jazzowej. Prezentowany w zeszłym roku zestaw tej serii był typowym shell setem, który odnajdzie się w wielu stylistykach, jednak charakter suchego otwartego brzmienia kieruje zestaw w stronę bardziej przestrzennego grania, nie tak skupionego i precyzyjnego, jak mają zestawy DW Drums.

 

PODSUMOWANIE


Zestaw idealnie sprawdzi się w muzyce jazz, jest praktycznie kwintesencją tego stylu. Żywy, akustyczny instrument. Powlekane naciągi i zabawa miotełkami, dynamizować można na nim do woli. Do tego piękne sypkie crashe pokroju Paiste Masters lub Istanbul Agop Traditional i mamy zestaw z absolutnie najwyższej półki jakościowej. Wszystko pozostaje w naszych rękach, nogach… i portfelach, bo zestaw kosztuje sowicie, ale z drugiej strony nie jest to instrument przeznaczony dla gołowąsów.

Dostarczył: Gewa Polska (pl.gewamusic.com)


Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.